Poslední rok je pro všechny hodně náročný a i když spoustě z nás tečou nervy, neznamená to, že je správné vulgárně napadat policejní hlídku. Takové chování totiž nikdy neskončí dobře, především pro toho, kdo si pustí pusu na špacír.

Agresivního spolujezdce policisté řešili v rámci původně obyčejné silniční kontroly, která před několika dna proběhla v Ústí nad Orlicí. Hlídka si auta všimla, protože mu nesvítil jeden světlomet. 32letá řidička s kontrolou neměla žádný problém, policistům ukázala všechny potřebné doklady. Protože bylo po deváté hodině večerní, kdy už platí zákaz vycházení, rozhodla se policejní hlídka zkontrolovat celou posádku auta. To se ale nelíbilo notně opilému spolujezdci.

Přečtěte si také:  Drsná potyčka mezi řidičem a partou motorkářů skončila vážnými zraněními a policejním pátráním

33letý muž si nebral servítky. Krajská policejní tisková mluvčí Lenka Vilímková způsob  jeho konverzace popsala následovně: „Spolujezdec začal policejní hlídku velmi vulgárně urážet a to slovy Běž do p**i, vy jste šašci, zm**i.“ Tím to ale vše jen začalo. Policisté dotyčného požádali o občanku, kterou jim spolujezdec odmítl vydat a jeho agresivita a naštvanost ještě vzrostla. Ačkoliv se jej snažila uklidnit i řidička, nic nezabralo.

Když přišla výzva, aby vystoupil z auta, bylo jasné, že to po dobrém nepůjde. A také, že ne. Spolujezdec policistu poslal tam, kde slunce nesvítí. Nemůže se tedy divit, že jej policisté z auta dostali násilím, aby následně zjistili, že má v dechu 1,59 promile. Chvíli se uklidnil v poutech, a když se uklidnil, vyslechl si obvinění z přestupku proti veřejnému pořádku. A ve správním řízení to není zrovna levné, muži hrozí pokuta až ve výši 10 000 Kč.