Splašená Tesla zdemolovala auto a málem zabila chodce

Autor: Anina Russová -   22. 8. 2019


Před dvěma týdny se v Calle de la Candelaria v Portoriku stala hodně zvláštní nehoda, při které hrál hlavní roli elektromobil Tesla Model X. Nebo možná její řidička, to zatím niko neví, každopádně záběry z několika pouličních kamer jsou hodně zvláštní.

Vše začíná ve chvíli, kdy se řidička Tesly snaží zaparkovat. Jakmile se auto přiblíží k už zaparkované Toyotě, jako kdyby se splašilo. Nejprve nabourá do té Toyoty, pak zběsile vyrazí na protější chodník, kde jen o milimetry mine chodce a pak se vydá zase opačným směrem. Až poté se ho podaří zastavit.

Teď je otázka, co se vlastně stalo. Zatím je vše ve fázi vyšetřování. Verzí je hned několik. První je ta, že chybu udělala řidička. Mohla při parkování zpanikařit, místo brzdy šlápnout na plynový pedál a v návalu emocí a stresu pak panikařit dál. Nebylo by to nic divného, takové nehody se bohužel někdy stávají a řidiči prostě chyby dělají.

Ovšem další verzí je to, že se Tesle zasekl plynový pedál, což by celé té situaci odpovídalo mnohem více. Je vidět, že řidička prostě nebrzdí a jen se snaží nějak korigovat volant. Ačkoliv jí to moc nejde.

A třetí vyšetřovací verzí je zbláznění systému Tesly. Je možné, že se systémy nějak pomotaly nebo zkratovaly. To je samozřejmě řečeno velmi zjednodušeně. Zatím není možné obvinit ani řidičku, která ostatně tvrdí, že za to nemůže a že neví, co se stalo, ale ani „auto“. Uvidíme, kam vyšetřování povede.

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek