Speciální policejní tým se zaměřil na kamiony. Rozdal kauce a pokuty za statisíce

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 21. 4. 2023


Vzhledem k tomu, že jsme tranzitní zemí, pohybují se na našich silnicích stovky a tisíce nákladních aut z celého světa. A ukazuje se, že řada řidičů a dopravců zcela ignoruje veškeré předpisy, což může v konečném důsledku vést k velmi nebezpečným situacím a nehodám. Proto policisté sestavili speciální tým, který se právě na kamiony zaměřuje. Během jejich nedávné akce měli opravdu hodně práce.

Policejní „Kamion team“ je složen z policejních specialistů proškolených na problematiku nákladní dopravy. Může být nasazován na společné kontrolní akce v rámci celé republiky. Jedna z takových proběhla v minulých dnech ve Středočeském kraji, konkrétně na 52. kilometru dálnice D1. Mimo standardních kontrol nákladních aut, tedy například jejich hmotnosti a dodržování přestávek policisté kontrolovali také nedoplatky na pokutách. A to pak má stejné důsledky, jako dluhy na pokutách u řidičů osobních aut. Tedy zabavení registrační značky nebo nasazení botičky.

Policisté zdůraznili, že cílem kontrol bylo zajistit bezpečnost a plynulost provozu na našich silnicích a dálnicích. Policisté nakonec rozdali sedm kaucí za 515 000 Kč. K tomu také devět pokut za 26 000 Kč. Čtyři řidiči měli nedoplatky na pokutách. U jednoho z kamioňáků policisté našli zařízení, které manipulovalo s tachografem. A jeden z řidičů jel z nadrozměrným nákladem, ačkoliv k tomu neměl potřebná povolení. Řidič dostal pokutu ve výši 2000 Kč, dopravce kauci 20 000 Kč.

Policisté pak vysvětlili, že kauce jsou určeny hlavně k tomu, aby fungovaly jako záruka toho, že se dopravce dostaví k projednání přestupku správním úřadem. „Kromě toho jsou policisté oprávnění ve vybraných případech zadržet řidičský průkaz, osvědčení o registraci vozidla, zkrátit technickou způsobilost vozidlu nebo zabránit v další jízdě s vozidlem jeho odtažením nebo přiložením technického prostředku,“ vysvětlili policisté.

Štítky: , , , ,

4 názory na “Speciální policejní tým se zaměřil na kamiony. Rozdal kauce a pokuty za statisíce”

  1. Nalezení zařízení pro manipulaci s tachografem by mělo znamenat automatickou ztrátu technické způsobilosti a pokračování cesty pouze na odtahovce.

  2. No slava ze se konecne probudila. Takovyhle team by mel byt v kazdem kraji. A jeste by mely zacit merit rychlost kamionu povolena na dalnici je 80 a s toleranci 83. A nekdy z kopce nepredjedete kamion ani ve 100km/hod. Jsem ridic autobusu tak vim o cem mluvim. A co jeste zakaz predjizdeni to policie radsi otoci hlavu ze to nevidi. Coz v zahranici nehrozi. A to je problem vymahatelnosti zakonu kdyz je pprusuje sama policie .

    1. Pavel koucky

      No slava ze se konecne probudila. Takovyhle team by mel byt v kazdem kraji. A jeste by mely zacit merit rychlost kamionu povolena na dalnici je 80 a s toleranci 83. A nekdy z kopce nepredjedete kamion ani ve 100km/hod. Jsem ridic autobusu tak vim o cem mluvim. A co jeste zakaz predjizdeni to policie radsi otoci hlavu ze to nevidi. Coz v zahranici nehrozi. A to je problem vymahatelnosti zakonu kdyz je pprusuje sama policie .

    2. Taky by měl vzniknout stejný team pro autobusy. Jezdí opilí, předjíždějí v zákazech a nedávají přednost

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru