Souboj Goliášů ve sprintu: Mercedes-AMG G 63 proti Jeepu Grand Cherokee Trackhawk

Autor: Pavel Srp -   21. 4. 2019


Zrychlení z 0 na stovku pod pět sekund rozhodně není doménou jen sportovních aut, ale dokáží to i velká SUVéčka. Existují ale i takoví mastodonti, kteří to zvládnou dokonce za méně než čtyři sekundy. A to poměrně výrazně. A dvě takto rychlá SUV se proti sobě postaví na sprintu.

Jde o dvě auta z opačných konců světa, stejně tak je rozdílná i jejich filozofie. V případě toho prvního jde o obrovský Mercedes-AMG G 63 4Matic, v tom druhém o nepříliš menší Jeep Grand Cherokee Trackhawk.

Pokud vás zajímá dynamika, pak si pojďme obě auta představit. Pod kapotou AMG je čtyřlitrový vidlicový osmiválec s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Jeho výkon je 430 kW/585 koní a točivý moment vrcholí 850 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h? 4,5 sekundy.

Jenže Jeep pohání ještě větší motor. Jde sice také o V8, ale s objemem 6,2 litru a přeplňováním obrovským kompresorem. Maximum výkonu značí hodnota 527 kW/717 koní a maximum točivého momentu je 881 Nm. Jenže Jeep umí zrychlit z klidu na 100 km/h za pouhých 3,5 sekundy!

Tipnete si vítěze?

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *