Snížení rychlosti na německých dálnicích neprošlo

Autor: Anina Russová - 22. 10. 2019


Současný lobbing za bezpečnost a lepší životní prostředí se málem dotkl i německých dálnic, tedy hlavně těch míst, kde není omezená maximální rychlost. Strana Zelených se totiž rozhodla, že vyvolá hlasování o omezení maximální rychlosti napříč všemi dálnicemi a to na 130 km/h.

Argumentovali právě emisemi, kdy při nižších rychlostech podle nich emise nejsou tak vysoké a navíc by kolem dálnic ubylo hluku. Zkoušeli použít také argument o bezpečnosti, ale ten už řada odborníků dávno vyvrátila. Při plynulé rychlosti, kdy řidič nemusí soustředěně sledovat rychlost, ale dává si pozor spíše na okolní provoz je nehodovost nižší. A co se emisí týče, se snížením rychlosti by jim ubylo tak neznatelné množství, že je tento argument zcela zcestný.

Nakonec se hlasování zúčastnilo 631 poslanců, přičemž 498 z nich bylo proti návrhu. Zatím se tedy co se rychlosti na německých dálnicích týče, nic měnit nebude, ale podle nás je jen otázku času než s podobným návrhem přijde někdo další. Ostatně, v Německu poslední dobou řeší neuvěřitelné věci, včetně možného zákazu SUV ve městech. A nejhorší na tom je, že to myslí vážně.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek