Smutná prázdninová bilance. Na silnicích zemřelo 121 osob

Autor: Anina Russová - 2. 9. 2018


Možná je to horkem, možná dlouhými cestami na dovolenou. Ať už je důvodem cokoliv, faktem je, že doba letních prázdnin patří každoročně k těm nejtragičtějším. Bohužel ani letošní červenec a srpen nejsou výjimkou, protože na našich silnicích jen za tuto krátkou dobu zemřelo 121 osob.

Hůře si v této statistice stojí srpen, kdy na silnicích zemřelo 66 osob, v červenci pak 55 osob. Nejhorším dnem celých prázdnin se stal 11. srpen, kdy zemřelo 7 osob, druhým nejhorším dnem pak sobota 18. srpna, kdy zemřelo 6 osob.

Mrtvých bohužel přibývalo napříč většinou českých krajů. Nejhůře z celé statistiky vyšel Jihočeský kraj, kde za léto při nehodách zemřelo 19 lidí. O čtyři osoby méně, tedy 15 lidí zahynulo shodně ve Středočeském a Jihomoravském kraji. Některé kraje ale naopak hlásí mírný pokles mrtvých. Mezi ně patří Ústecký, Plzeňský nebo Jihomoravský kraj. Nejméně smutnou statistiku vykazuje Královehradecký kraj, kde za léto na silnicích zemřeli „jen“ dva lidé. Velkým skokanem, a ne v tom dobrém, je Olomoucký kraj. Zatímco v loňském roce zde policie zaznamenala tři nehody s následkem smrti, letos jich bylo hned 12.

Odborníci se v názorech na to, co za takovými čísly stojí, přou. Bohužel ani v dalších měsících nemusí mít tato statistika klesající tendenci. Noci se budou prodlužovat, čeká nás špatné počasí, mlhy a později sníh a námrazy. Dávejme proto na sebe pozor. Nikdo přeci nechce skončit jako jedno z těchto smutných čísel.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek