O tom, že se slovenskou policii nevyplatí provokovat vysokou rychlostí, jsme vás nedávno informovali. Slovenské pokuty jsou nesmírně vysoké a vědět se hodí i to, že na tamním území vám řidičák může na místě zabavit přímo i policista. Z místa řešení přestupku tak můžete odjet třeba i taxíkem. To se ostatně jen před pár dny jednomu řidiči opravdu stalo.

Slovenští policisté řidičák zabavili poté, co řidiči naměřili v obci Cabaj-Čápor rychlost 106 km/h. Jistě vám nemusíme připomínat, že na Slovensku, stejně jako u nás, platí v obci maximální rychlost 50 km/h. Dotyčný u sebe neměl peníze na zaplacení a tak mu prostě policisté zabavili řidičák a on si musel zavolat taxi. Řidičský průkaz mu policií může být zabaven až na 15 dnů. Během těch musí zaplatit pokutu, kterou policie stanovil na 650 eur, tedy 16 300 Kč.

Během stejného týdne, kdy byl přistižen pilot z řádků výše, řešili policisté ještě dva řidiče, kteří zapomněli nohu na plynovém pedálu. Jeden jel po rychlostní silnici R1 se svým Jeepem 197 km/h. Ten si vysloužil pokutu 600 eur, tedy 15 060 Kč. A do třetice policisty zaměstnal šofér bez řidičáku, který jim po zastavení vysvětloval, že si řidičák ještě vůbec nestihl udělat.

Auto chtěl prý jen vyzkoušet, protože uvažoval o jeho koupi. Jenomže při té zkoušce jel rychlostí 84 km/h v obci. A to se mu rozhodně nevyplatilo. Policisté k tomu sdělili na svém facebookovém profilu: „Skúšať už teraz nemusí, ušetril peniaze na kúpu auta a na dlhšiu dobu sa môže rozlúčiť s vodičským kurzom.“

RÝCHLA JAZDA SA IM NEVYPLATILA: JEDEN PRÍBEH LEPŠÍ AKO DRUHÝ Policajti denne vykonávajú kontroly, svojimi radarmi…

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Pondělí 20. ledna 2020