policie-motorky

Slovenská záchranka bez práva přednosti v jízdě se i s malým pacientem zasekla v koloně. Pomohl až policista na motorce

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR -  20. 5. 2023


Důvodů pro vytvoření záchranářské uličky je mnoho. Pokud pomineme fakt, že to nařizuje zákon, tak důležitější je umožnění složkám IZS plynulý průjezd k pacientům a k nehodám. České složky IZS, tedy policisté, vojáci, hasiči, ale i záchranka mají pod majáky právo přednosti v jízdě a řidiči jim musí umožnit plynulý a bezpečný průjezd. Netýká se to ale zahraničních složek.

I proto se tak stalo, že slovenská záchranka převážející dětského pacienta do nemocnice zůstala stát v zácpě na dálnici D1. Problém ale byl, že dítě v sanitce bylo připojeno na podpůrnou léčbu a navíc se během nekonečného čekání jeho zdravotní stav nevyvíjel zrovna nejpříznivěji.

Přečtěte si také:  I na zelenou musí dát chodci složkám IZS na přechodu přednost. Houkající a blikající auto je na přechodu pouštět nemusí

Posádka slovenské záchranky proto zavolala české dálniční policisty a požádala je o pomoc. Vyrazil k nim tedy policista na motorce, který se sanitkou v závěsu zvládl asi 10kilometrovou kolonu projet jen během několika málo okamžiků.

Od Brna pak už slovenští záchranáři mohli bez dalšího zdržení pohodlně pokračovat sami. Cílem bylo jedno dětské specializované pracoviště v bratislavské nemocnici, kam s malým pacientem dojeli včas a v pořádku,“ popsal krajský policejní tiskový mluvčí Petr Vala.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *