policia-676x462

Policisté jsou také jen lidé a zcela jistě mají rádi zábavu. Ti slovenští to ukázali při velmi zajímavém závodě na okruhu Slovakia Ring, v rámci něhož zjišťovali, které z přítomných policejních aut je nejrychlejší.

Přečtěte si také:  Obrněné Géčko má neprůstřelné pneumatiky, zásobu čistého vzduchu a hasičák určený pro likvidaci požáru po výbuchu bomby

Na startovní čáře závodu ve sprintu se vedle sebe postavila čtveřice policejních automobil, přičemž tři z nich jsou určeny pro skrytý dohled hlavně na dálnici.

Dva z nich byly Mercedes-Benz E 400 kombi, tedy s benzinovými šestiválcovými motory s výkonem 245 kW a točivým momentem 480 Nm. Z místa na stovku zrychlí za rovných pět sekund a jedou až 250 km/h. Proti nim stojí Škoda Superb Combi, kterou pohání nejvýkonnější benzinový motor 2.0 TSI. Výkon je 206 kW a točivý moment vrcholí 350 Nm, přičemž jsou poháněna všechna čtyři kola přes převodovku DSG. Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 5,7 sekundy a maximálka je 250 km/h. A nakonec je tu Volkswagen Touareg 3.0 TDI 4Motion, který je jako jediný ve „válečném zbarvení“ i s majáky na střeše. Jeho přeplňovaný naftový třílitr má 170 kW a 500 Nm. Z nuly na stovku zrychlí za sedm sekund a jede také až 250 km/h.

Přečtěte si také:  Škoda slaví 30 let v koncernu Volkswagen. Podívejte se, jak se za tu dobu změnila její auta

Jak tohle dopadne? Věříte prostým číslům anebo si myslíte, že výsledek závodu bude jiný?

Přidat komentář