Mercedes-Benz-Vito-4x4-IGLHAUT-off-road-prodej

Dnes už není moc off-roadových modelů, drtivou většinu z nich nahradila SUV. To ale nemusí být až takový problém, protože i ze zdánlivě obyčejných aut se dá udělat opravdový off-road, což dokazuje tento upravený Mercedes-Benz Vito 4×4.

Úkol zněl jasně. S upraveným Vitem se musíte dostat i do těžšího terénu, což se, zdá se, povedlo. Úpravy se zhostil zkušený specialista Iglhaut. Samozřejmostí je pohon všech kol, který byl navíc doplněn o trojici uzávěrek diferenciálů. Zamknout si tak můžete obligátní středový a zadní diferenciál, ale podobně jako například v Mercedes-Benzu třídy G i ten přední.

Pohled na auto také prozradí, že ani původní podvozek na svém místě nezůstal. Vito má nové tlumiče i pružiny, které mu opravdu výrazně zvedly výšku. Díky minimálním převisům karoserie mu tak nebudou dělat problém ani větší nerovnosti. A neztratí se ani v bahně nebo jiném kluzkém povrchu, protože nová kola obouvají terénní pneumatiky.

Svezli jsme se s novým Mercedes-Benzem Sprinter 4×4 na sněhu

Označení 119 CDI prozrazuje, že pod kapotou Vita s nejkratším rozvorem je 2,1litrový čtyřválec spalující naftu. Jeho výkon je 140 kW/190 koní a točivý moment vrcholí 440 Nm. Na všechna čtyři kola sílu přenáší automatická 7° převodovka.

Stavba vznikla na autě z roku 2017 a pokud vás zaujala, pak si auto můžete pořídit. Je totiž na prodej a najeto má jen 8145 km. Cena ale není úplně lidová, prodejce za něj chce v přepočtu 2,1 milionu korun.Inzerát najdete zde.