I když je okruh Nurburgring i dnes oblíbený, milovaný i zatracovaný, svou největší slávu si „odbyl“ už před několika lety. To bylo v době, kdy většina z nás ještě nosila plenky a nebo byla „na houbách“. Bylo to v době, kdy měli piloti styl a odvahu, kdy nebyli pod věčným tlakem pravidel a bezpečnostních regulí.

Dnes je těžké být profesionálním závodním jezdcem. Nejde totiž ani tak o to být prostě jen rychlý a všechny soupeře si dávat k snídani, jde o to dodržovat pravidla majitelů týmů, kterým jde sice možná o to být na předních příčkách, ale také jim jde o peníze, a ty přeci nebudou utrácet jen tak, aby si nějaký jezdec prostě užil závod. Podívejte se na závody formule 1, kde se jezdci bez povolení ani nesmí pustit do předjížděcího manévru, protože co kdyby se náhodou jejich monopostu něco stalo. Taková smutná doba.

Ale máme to štěstí, že ti nejlepší jezdci za posledních několik desítek let jsou dnes v pozici, kdy si můžou závodění a ta nejlepší auta jen užívat bez zbytečných tlaků okolo. Proto je vážně radost pohledět na video, které pro vás níže máme.

V něm se při letošní Oldtimer Grand Prix právě na Nurburgringu představila ta nejlepší závodní auta a ti nejlepší jezdci. Ve videu je záznam jízdy Olafa Manthey za volantem Fordu Escort RS 1600 BDA. Tenhle šedesátiletý jezdec za svůj život kočíroval vše – od Porsche přes Fordy až k DTM, ale právě za volantem Fordu je vážně jako doma. Jeho jízda je naprosto geniální a dokonalá, a když takřka tělo na tělo předjíždí klasické Porsche 911 nebo 356, to jediné, na co budete myslet, je to, aby to, sakra, hlavně neodřel. 🙂 Takže si sedněte a udělejte si necelých 10 minutek čas, protože tohle za to stojí.

Comments are closed.