Jen před pár dny jsme si stěžovali na to, že řidiči se občas za volantem chovají opravdu hrozně. Nezvládají dopravu, nerespektují pravidla silničního provozu a jsou nebezpeční sobě i ostatním. Tehdy jsme mluvili hlavně o českých řidičích, ale jak ukáže přiložené video, dopravní značení a předpisy nerespektují prostě všude.

Záznam ukazuje na jedné straně opravdu bravurní reakci řidiče auta z výhledu na hodně nebezpečnou situaci, ale následně také jeho další podcenění situace. Vše se dle malého provozu stalo asi brzy ráno, během svítání. Venku je ještě šero, silnice jsou prázdné a tak ta jízda ulicí chvíli vypadá zcela neškodně. Ovšem jen do chvíle než se řidiči auta s kamerou z jeho pohledu zprava zjeví bílý pick-up. Ten odbočuje přes jeho směr jízdy, ale nedá mu přednost a vjede přímo před něj.

Komentář: Nehoda na pražském okruhu znovu ukázala, že řidiči neumí používat hlavu

Jen duchapřítomná reakce řidiče auta s kamerou zabránila pořádnému maléru. Strhl řízení doprava směrem do protisměru a střetu se tak vyhnul. Až potud rozhodně zaslouží hlubokou poklonu, protože kdyby byl býval zahnul jen o sekundu později, nedopadlo by to tak dobře. Následně ale přeci jen chybu udělal.

To, že uhnul do protisměru, je sice chvályhodné, ale pak měl co možná nejdřív zastavit ideálně mimo jízdní pruh. Pokud by se proti němu objevilo jiné auto, mohl být znovu v problémech. On navíc v tom protisměru ujel několik desítek metrů, až jsme se v jednu chvíli zarazili a přemýšleli, jestli vůbec někdy zastaví. Nakonec se tak stalo a bezpečně mimo silnici. Hodně asi zapracoval stres a adrenalin, takže je to asi pochopitelné. Ale i z našich silnic víme, jak taková jízda v protisměru, a není to bohužel nic neobvyklého, dopadá. I tak, klobouk dolů.