Škodovky, Wartburg, flirtování, driftování a sníh v roce 1974…

Autor: Pavel Srp - 17. 3. 2018


Dnes se nám opět ochladilo, zima ještě letos neřekla své poslední slovo. Od včerejška se opět v některých částech republiky objevuje sněžení, které nám může způsobovat dopravní problémy. Stejně jako dámě z videa z pořadu Auto moto revue 1974, která se svou Škodou 100 zapadla do sněhu.

Před 44 lety neměla auta žádné elektronické pomocníky, které by pomohly řidičům v kritických situacích, a tak bylo třeba jezdit s citem a opatrněji než dnes. Mladá paní ale s autem zapadla a jen bezmocně protáčí zadní kola. Naštěstí kolem jedou hned dvě auta, jejichž posádku tvoří mladí a ochotní muži, kteří ženě v nesnázích rádi pomohou. Zastavují u ní a ochotně její auto vytlačují ze závěje. Jak už to ale mezi mladými lidmi bývá, hormony hrají svou roli a strhne se koulovačka. Žena pak nasedá do svého auta a za smýkající se zádě odjíždí. Muži nelení a vyrážejí za ní.

A právě tady je krásně vidět rozdílné chování Škody 100 s pohonem zadních kol s motorem vzadu, Wartburgu 353 s pohonem předních kol a motorem vpředu a roadster Škoda (bohužel z videa nepoznám, jestli jde o model Felicia a nebo 450) s motorem vpředu a pohonem zadních kol.

Celé video doprovází píseň zpěvačky Evy Kostolányiové s názvem „Keď je zima“. Ta bohužel v roce 1975 podlehla v nedožitých pouhých 33 letech rakovině prsu.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru