O tom, že mladoboleslavská automobilka Škoda má s Kodiaqem velké plány, které nejspíše zahrnují i jeho ostrou verzi RS už jste jistě slyšeli. Někteří se nad tím podivují, ale pokud se na tento nápad podíváte očima současných zákazníků, asi budete souhlasit, že SUV ve sportovnější verzi smysl má.

Tahle velká auta mají úspěch, jen se podívejte na modely X ve verzích M značky BMW. I SEAT jako první model nově vzniklé značky CUPRA vybral SUV Ateca, nebo třeba Range Rover Sport SVR a tak bychom mohli pokračovat… Pokud by o taková auta zákazníci nestáli, ani jedna ze značek by se neobtěžovala je vyvíjet.

Vývoj Kodiaqu RS už probíhá řadu měsíců a v současné době automobilka novinku pilně testuje na místě nejzajímavějším, na Nürburgringu. Zajímavé je, že automobilka už naplno přiznává, o jaký model jde. Ačkoliv má stále maskovací polepy, místo registrační značky je označení auta a na okně adresa na webové stránky značky. To vše by naznačovalo fakt, že se premiéry dočkáme možná už opravdu brzy.

Konkrétní technické specifikace auta bohužel zatím nevíme, ale mluví se o tom, že pod kapotou by měl být výhradně dieselový agregát, který bude na všechna čtyři kola přes převodovku DSG posílat minimálně 240 koní, očekávat by se tak dal dvoulitrový bi-turbo motor, který má třeba Volkswagen Tiguan. Na další detaily si ale ještě musíme počkat.