Range Rover Sport SVR zajel kolo na legendární Severní smyčce Nürburgringu za 8 minut a 14 sekund. Stal se tak nejrychlejším sériově vyráběným SUV na tomto náročném okruhu. Působivý čas zajel testovací pilot Land Roveru se zcela standardním sériovým vozem. Je to názorná ukázka potenciálu vlajkového vozu mezi sportovně orientovanými modely.

Nové SVR, které mělo svou premiéru na červnovém Festivalu rychlosti v Goodwoodu, se tento měsíc vrátilo na Nürburgring a pokračuje v dalším náročném plánu testování. Range Rover Sport SVR je poháněn posílenou verzí kompresorem přeplňovaného pětilitrového osmiválcového motoru, která je naladěna na 550 koní. Jde o nárůst o 40 koní oproti již existující verzi motoru V8 Supercharged. Jízdní vlastnosti SVR byly laděny na náročné Severní smyčce Nürburgringu, protože různorodý profil okruhu je pro vysoce výkonné vozy tou nejnáročnější zkouškou.

„Nürburgring je měřítkem pro vývoj a testování vozu. Auta se na 21 km dlouhém okruhu s více než 70 zatáčkami stávají silnějšími, odolnějšími a rychlejšími. Chtěli jsme zjistit, zda se SUV může v tomto náročném prostředí chovat jako výkonný sportovní vůz. Výsledky jsou výborné a Range Rover Sport má na silnici mimořádné sportovní schopnosti,“ řekl Mike Cross, Chief Engineer Vehicle Integrity.

Vývoj Range Roveru Sport SVR měl na starosti tým nového oddělení Jaguar Land Rover Special Vehicle Operations. Cílem bylo vytvořit nejsportovněji zaměřený Range Rover Sport všech dob. Nebyly zapotřebí ani žádné kompromisy v terénních schopnostech a komfortu vozu. Range Rover Sport SVR je vybaven redukční převodovkou a jeho brodivost dosahuje úctyhodných 850 mm stejně jako u ostatních verzí modelové řady Range Rover Sport.

Range Rover Sport SVR dorazí k autorizovaným prodejcům Land Roveru v roce 2015.

Comments are closed.