Thomas_Schafer-Klaus_Zellmer-Skoda

Škodovka má nového šéfa. Klaus Zellmer symbolicky převzal klíčky od odcházejícího Thomase Schäfera

Od Josef Pelikán | Zdroj a foto: Škoda - Tisková zpráva - 4. 7. 2022


Thomas Schäfer předává vedení Škoda Auto Klausi Zellmerovi. Podívejte se na jejich společný den v Mladé Boleslavi. „Jsme doslova v rodišti značky Škoda. A myslím si, že je to dobrá příležitost odstartovat tam, kde to všechno začalo,“ zahájil Thomas Schäfer společnou projížďku domovským městem automobilky Škoda.

„Setkal jsem se již s mnoha Škodováky a vždy jsem je vnímal jako velmi pragmatické realisty. Líbí se mi především jejich pozitivní přístup, kreativita a skvělý smysl pro humor,“ těší se na své nové působiště Klaus Zellmer.

Přečtěte si také:  Nová Škoda Fabia Rally2 prochází náročným testováním na šotolinových tratích. Oficiálně se ukáže v úterý

Ten na závěr symbolicky převzal klíčky ke Škoda Enyaq Coupé iV. Thomas Schäfer pak za novým angažmá v čele značky Volkswagen vyrazil elektrickým Volkswagenem ID.Buzz. Ještě předtím oba zodpověděli několik otázek.

Thomas Schäfer

Zachováte si vazbu na Škoda Auto?

Ve svém srdci určitě! Je skvělé vidět, kolik nadšení zdejší lidé vkládají do své práce – to je něco jedinečného a inspirativního. Právě lidé utvářejí automobilku. Zůstanu s ní ve spojení i ve své nové pozici v představenstvu koncernu VW, protože budu zodpovědný za skupinu objemových značek, kam patří vedle značky Škoda také Volkswagen, SEAT, Cupra a Volkswagen Užitkové vozy. V budoucnu chci spolupráci mezi těmito značkami věnovat zvláštní pozornost.

Na co budete ze svého působení v čele automobilky vzpomínat nejraději?

Napadá mě toho mnoho! Například na světovou premiéru modelu Enyaq iV. To byl okamžik, při kterém mi opravdu naskočila husí kůže. Velmi emotivní pro mě byl také charitativní koncert České filharmonie loni v červnu. Ten jsme jako hlavní partner uspořádali pro pozůstalé po obětech pandemie covidu-19, kteří prostřednictvím zdravotnických a humanitárních organizací bojovali proti šíření viru. Pro mě to bylo velmi působivé a dojemné.

Po čem z České republiky se vám bude nejvíce stýskat?

Po lidech, jejich mentalitě, skvělých kulturních akcích, vysoké kvalitě života, jídle a samozřejmě po výborném českém pivu. (smích)

Přečtěte si také:  Škoda Muzeum se v pátek zapojí do muzejní noci. Chystá i doprovodný program

Klaus Zellmer

Co nám na sebe prozradíte?

V koncernu Volkswagen jsem dosud prožil 25 úžasných let. V počátcích své kariéry jsem se zaměřoval na ekonomiku automobilového průmyslu a podnikové řízení. Jako týmový hráč mám rád přímý kontakt s kolegy. Jsem ženatý, pyšný otec téměř patnáctileté dcery. Vášnivým fanouškem automobilů a nadšeným mechanikem jsem od dětství. Však jsem v mládí strávil více času pod auty než v nich.

Máte v oblibě nějaký historický model Škoda?

Do klasických škodovek jsem se okamžitě zamiloval hned při své první návštěvě továrního muzea. Kdybych si mohl jednu vybrat, byl by to Popular Monte Carlo.

Na co se v Česku nejvíc těšíte?

Kromě lásky k autům mě baví běhání a zajímá mě i umění. Proto se nemůžu dočkat, až začnu objevovat bohatou kulturu České republiky a všechna její muzea, galerie a divadla.

Jaké máte plány se Škoda Auto?

Vidím před sebou vysoce motivovaný tým, který v uplynulých dvou letech zvládl nejrůznější výzvy na výbornou. Nyní nás čeká další krok. V nadcházejících dnech a týdnech se zaměříme na to, abychom naplno vytěžili náš výrobní potenciál. Společně s naším sociálním partnerem Odbory KOVO dostaneme společnost Škoda Auto na NEXT LEVEL a úspěšně ji provedeme desetiletím transformace tak, aby všichni Škodováci měli zítra a pozítří jistou práci. To je můj cíl a to mě pohání.