Test-2020-Skoda-Octavia-15-TSI-110-kW-ACT- (13)

Škoda už pracuje na elektrické verzi modelu Octavia

Autor: Anina Russová - Zdroj: Autocar - Foto: Pavel Srp - 24. 9. 2022


Pokud byste hledali nejoblíbenější a nejprodávanější model mladoboleslavské značky Škoda, našli byste ho v modelu Octavia. Už desítky let s tímto vozem jezdí chalupáři, rodiny, ale i své místo si našla i ve firemních flotilách. A už je jisté, že v následujících letech si jej do hledáčku budou moci zařadit i ti, kteří inklinují k elektromobilitě. Škodovka totiž dle magazínu Autocar už pracuje na elektrické verzi tohoto oblíbeného modelu.

Nutno ale říct, že do uvedení tohoto modelu ještě pár let chybí. Nejprve přijde facelift současné generace Octavie. Její elektrická verze je pak očekávána během této dekády. Navíc přednost by měly dostat modely Karoq a Kodiaq, které by také měly být uvedeny v elektrických verzích. Načasování na pozdější část této dekády by mohlo znamenat, že Octavia EV by neměla dostat platformu MEB, kterou koncern Volkswagen používá pro své elektrické modely, ale platformu SSP, tedy Scalable Systems Platform.

Přečtěte si také:  Studie Škoda Vision 7S je poslem změn. Přiváží nový designový jazyk a ukazuje nové logo

Je velmi brzy na to, abychom mohli mluvit o nějaké technické specifikaci, ale jisté náznaky už se začínají šířit. Standardní elektrická verze Octavie by tak měla dostat dvojici elektromotorů umístěných u předních kol. Dočkat bychom se ale měli i čtyřkolky, kdy u každého kola bude umístěn jeden elektromotor. Tato verze by pak mohla vzniknout i s označením RS.

O distribuci elektrické energie by se měla postarat nová baterie přímo z dílny Škody, která by měla být představena nejspíš v roce 2024 nebo 2025. Její kapacita by měla mít 89 kWh, což by mělo zajistit dojezd až 600 kilometrů. Zároveň by měla zvládat rychlodobíjení a to až 200 kW.

Přečtěte si také:  Nový Kodiaq bude poslední Škoda se spalovacím motorem. Pak už budou jen elektromobily

Některé zdroje také mluví o tom, že elektrická verze modelu Octavia bude designově podobná konceptu Vision 7S. Neznamená to, že by zákazníci přišli o v Česku tolik oblíbené kombi, spíše se musíme připravit na to, že novinka by mohla být spíše podobná Octavii Scout. Mohla by být lehce vyšší, možná dokonce zařaditelná mezi crssovery.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek