test-2019-skoda-kodiaq-rs-8

Škoda svolává do servisů tisíce aut. Mohou mít problém s airbagem

Autor: Anina Russová - 23. 7. 2019


I mistr tesař se někdy utne a nejinak je tomu u Škody Auto. Jak upozornil web svolavacky.cz, mladoboleslavská automobilka musí vyřešit vadné airbagy u 3367 svých modelů. Problém u nich je, že v případě aktivace se nenafouknou dostatečně rychle, čímž mohou ohrozit posádku auta.

Svolávací akce se týká takřka celé modelové nabídky značky, konkrétně modelů Octavia, Rapid, Superb, Karoq, Fabia, ale i SUV Kodiaq.

Svolávací akce, která dostala kód 69Y9, se týká vozů vyrobených mezi lednem až srpnem 2018. Pokud si nejste jisti, že právě váš vůz do této kategorie patří, pak stačí navštívit tuto stránku, kde po zadání VIN kódu zjistíte, jestli se svolávací akce týká i vás.

Porsche vyhlašuje svolávací akci! Neuhodnete, co bude kontrolovat

Pokud ano, domluvíte si návštěvu v servisu, která by neměla zabrat déle než asi půl hodiny. Během této doby vám bude airbag vyměněn a to samozřejmě zdarma. I bez složitého vyhledávání, zda je právě váš vůz dotčen svolávací akcí byste se o ni ale měli dozvědět a to písemně přímo od servisu.  

Ovšem model Kodiaq nemá problém jen s airbagem. Před pár dny škodovka ohlásila, že vozy vyrobené mezi 20.12. a 22.12.2018 mohou mít problém s uchycením zadního sedadla, které se v případě nárazu může utrhnout. I na tuto svolávací akci platí stejná pravidla popsaná výše. Jestli se vás vadná sedadla týkají, zjistíte buď na uvedeném odkaze, nebo ve svém servisu, který by vás o všem měl informovat sám.  

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru