test-skoda-yeti-12-tsi-77-kw

Svolávací akce se bohužel týkají asi všech automobilek na světě a Škoda Auto není výjimkou. Aktuální servisní svolávací akce se týká modelů Fabia, Octavia, Rapid a Yeti.

Jen před několika málo dny zveřejnila mladoboleslavská automobilka informace o servisní svolávací akci. Dle webu svolavacky.cz mají problémy modely osazené agregáty 1.2 TSI a 1.6 MPI, kterým se mohou povolit šrouby skříně přestavovače vačkové hřídele. To může vést k tomu, že praskne řemenice. V rámci servisního zásahu je nutné vyměnit ventil vačkové hřídele a její nastavovač.

Koncernové motory 1.5 TSI mají problémy. Svolávací akce jsou jen na některá auta

To, že se problém týká i vašeho auta, poznáte celkem snadno. Nejprve si můžete všimnout kolísáním otáček motoru a zvýšeného hluku z motorového prostoru. Pokud už to došlo tak daleko, že vám řemenice praskla, s největší pravděpodobností nenastartujete a všimnout si můžete také unikajícího oleje z motoru.

Tento problém řeší škodovka už hodně dlouho a tak pokud jezdíte na pravidelné servisní prohlídky do autorizovaného servisu, nejspíš vám byla závada již odstraněna. Pokud ne, dostanete zvací dopis nebo do servisu zajeďte sami a zjistěte, jak na tom právě vaše auto je.

Pokud máte vůz, kterého se tento problém týká, pak vám v servisu zkontrolují stav napínáku i rozvodového řemene. Zároveň vám bude zkontrolováno olejové těsnění. Pokud v servisu odhalí nějaká poškození, zdarma je vyřeší.