Německý úpravce ABT Sportstline vám jistě není neznámý. A ukazuje se, že si jej považují i přímo někteří výrobci, v tomto případě konkrétně mladoboleslavská Škoda Auto, respektive její německé zastoupení. To se s úpravcem spojilo a dalo vzniknout ostřejší verzi modelu Scala. Levné tohle auto nebude, ale zajímavé je bezesporu.

Novinka dostala označení Škoda Scala Edition S a určena je výhradně pro německý trh. V první fázi bude na trh vypuštěno jen 500 kusů, přičemž jsou založeny na verzi Monte Carlo. Pod kapotou je 1,5litrové TSI, které ovšem bylo v ABT Sportsline upraveno na výkon 190 koní a točivý moment 290 Nm. To je oproti sériové verzi nárůst o 40 koní a 40 Nm. Tato konkrétní verze pak bude zákazníkům k dispozici jen s šestistupňovým manuálem.

Přečtěte si také:  Test Škoda Scala 1.5 TSI ACT DSG (2019)

Úpravce dále o 15 milimetrů snížil podvozek a přidal výrazněji tvarované nárazníky, nový střešní spoiler a zadní difuzor. Scala Edition S bude k dispozici v barvách Velvet Red, Black Magic Pearl a Steel Grey a dostane 18palcová kola ABT ER-C18. Dále byla lehce ztmavená okna a nechybí ani LED přední i zadní světlomety s dynamickými blinkry.

Zajímavě to vypadá i v interiéru. Uvnitř jsou sportovní sedadla čalouněna černou látkou, pedály jsou z nerezové oceli a nechybí několik karbonových doplňků. Cena za tuto speciální edici bude 33 790 eur, tedy asi 880 000 Kč. Standardní Scala Monte Carlo s tímto motorem a touto převodovkou pak u nás vyjde na 576 000 Kč. Ovšem bez jakýchkoliv příplatků či doplňkové výbavy.