Jedná se o první vítězství české automobilky v již desátém ročníku této mezinárodní ankety, ve které hlasují výhradně ženy – motoristické novinářky. Jako vítěz jedné z celkem devíti kategorií, se bestseller značky Škoda nyní uchází také o celkový titul. Oznámení vítěze ankety je naplánováno na 8. března, tedy na Mezinárodní den žen. Porotu tvoří 48 novinářek z 38 různých zemí, od Argentiny po Nový Zéland.

Octavia čtvrté generace se ve srovnání se svým předchůdcem pyšní emotivnějším a dynamičtějším designem, velkorysejším interiérem nabízejícím vynikající komfort v kombinaci s maximální aktivní a pasivní bezpečností a pokročilými funkcemi konektivity. Jako každá Škoda nabízí také vynikající funkčnost, vylepšenou mnoha chytrými prvky, což z ní činí ideální rodinný vůz. Kromě toho se může pochlubit tak nízkou spotřebou paliva a natolik vysokou ohleduplností k životnímu prostředí, jako nikdy předtím.

Přečtěte si také:  Ocenění Auto roku 2021 vybojovala na Slovensku Škoda Octavia

Škoda Auto nyní model Octavia nabízí s nejširší nabídkou typů pohonu v historii modelové řady. Octavia je dostupná v provedení liftback a kombi, a to s pohonem předních nebo všech kol. Nejoblíbenější model značky disponuje vyspělými zážehovými i vznětovými motory, pohonem na zemní plyn (CNG) a technologiemi plug-in hybrid a mild-hybrid. Výkon se pohybuje v rozmezí od 81 kW/110 koní do 180 kW/245 koní.

Titul Světové ženské auto roku byl poprvé udělen v roce 2011. Porota je složena výhradně z ženských motoristických novinářek. V letošním roce hlasovalo o nových modelech představených v období od ledna do prosince 2020 48 porotkyň z 38 zemí světa a proces jejich volby následně pokračoval nominací tří finalistů v každé z devíti kategorií. Octavia, která zvítězila v kategorii „Rodinné auto“, nyní bojuje o celkové vítězství v této anketě. Vyhlášení je naplánováno na Mezinárodní den žen, tedy 8. března. Motoristické odbornice v porotě hodnotí aspekty jako je bezpečnost, kvalita, cena, design, jízdní komfort a ohleduplnost k životnímu prostředí.

Test Škoda Octavia RS iV (2020)

Nová Octavia získala celou řadu mezinárodních ocenění

Vítězství v kategorii „Rodinné auto“ v rámci ankety Světové ženské auto roku 2020 je až posledním z působivé řady mezinárodních ocenění nové čtvrté generace vozu Škoda Octavia. V únoru 2021 byla Octavia vyhlášena čtenáři německého magazínu Auto Motor und Sport v anketě „Best Cars 2021“ nejoblíbenějším importovaným vozidlem v kompaktní třídě. Také v posledním čtvrtletí roku 2020 získala Octavia na svých klíčových exportních trzích řadu prestižních trofejí – konkrétně v Rakousku, Německu a Švýcarsku.

Přečtěte si také:  Škoda představuje elektrický Enyaq iV ve verzi Sportline. Nabídne snížený podvozek a až 21palcová kola

Ocenění, která vyzdvihla výjimečné kvality tohoto modelu jako rodinného auta, přišla ve Velké Británii od časopisu Auto Express, v němžv říjnu loňského roku Octavia vyhrála v anketě „Auto Express New Car Award“ kategorii „Kompaktní rodinný vůz“ a celkový titul „Auto roku“. V německém motoristickém časopisu „AUTO Straßenverkehr“ modelu Octavia čtenáři udělili cenu „Rodinný vůz roku“ v kategorii „Nejlepší design“ mezi automobily do 25 000 eur.