skoda_octavia-auto_roku_2021_na_slovensku

Nová Škoda Octavia získala titul Auto roku 2021 na Slovensku. Za nejlepší ze všech nominovaných ji zvolila 15členná porota novinářů. Na druhém místě skončil nový Hyundai Tucson a třetí Land Rover Defender.

Škoda Octavia se dostala do finále se šesti dalšími modely, nad nimiž nakonec znatelně vyhrála. Od druhého Hyundai Tucson držela náskok 22 bodů, třetí Land Rover Defender na ni ztrácel už 43 bodů.

Porota se v každém z automobilů svezla a každý z členů rozděloval 25 bodů. Rozdělit je mohl mezi automobily libovolně, za dodržení dvou pravidel. Musel vybrat minimálně tři auta, přičemž jednomu může dát maximálně deset bodů.

Přečtěte si také:  Test Škoda Octavia RS iV (2020)

„Máme z ocenění Auto roku 2021 na Slovensku velkou radost. Jeho zisk potvrzuje, že čtvrtá generace modelu Škoda Octavia se opět výrazně posunula vpřed technologicky i designem,“ komentoval vítězství v anketě Jaroslav Hercog, ředitel Škoda Auto Slovensko a dále dodal: „S bohatou nabídkou úsporných motorů, tradiční prostorností typickou pro značku Škoda, Simply Clever řešeními a nejmodernějšími technologickými novinkami, si získává nová Octavia důvěru mnohých fanoušků i na Slovensku. Jsem opravdu rád, že její kvality přesvědčili také odbornou veřejnost.”

skoda-octavia-kompletni-modelova-nabidka

Konečné pořadí ankety Auto roku 2021 na Slovensku:

  1. Škoda Octavia – 90 bodů
  2. Hyundai Tucson – 68 bodů
  3. Land Rover Defender – 47 bodů
  4. Citroën C4 – 43 bodů
  5. Honda Jazz – 38 bodů
  6. Kia Sorento – 34 bodů
  7. Toyota Yaris – 30 bodů
Přečtěte si také:  Odbory škodovky vyjednaly zaměstnancům vánoční prémie a Fabii Combi označily za budgetový model

V České republice se anketa Auto roku 2021 nakonec konat nebude. Kvůli nejasné pandemické situaci kvůli nákaze koronavirem byla zrušena.