2021-SKODA_Octavia_SPORTLINE- (1)

Škoda ještě více rozšiřuje pestrou paletu modelů Octavia a nově nabízí čtvrtou generaci svého nejprodávanějšího modelu v dynamické verzi Sportline. Ta spadá mezi výbavové stupně Style a vrcholnou sportovní verzi RS. Zaujme černými prvky exteriéru, tříramenným multifunkčním sportovním volantem nebo sportovními sedadly s integrovanou hlavovou opěrkou a čalouněním ThermoFlux.

Vůz Škoda Octavia Sportline lze v obou karosářských verzích objednat na přání s adaptivním podvozkem DCC a inovativními asistenčními systémy. Široká nabídka motorizací zahrnuje vznětové a zážehové motory, mild-hybrid a plug-in hybridní verze a také verzi Octavia G-TEC, poháněnou stlačeným zemním plynem (CNG).

Exteriér nového modelu Octavia je charakteristický černými prvky, známými z verzí Sportline ostatních modelových řad značky Škoda. Specifický přední spoiler, pro vozy Škoda typický rámeček přední masky a nápis na dveřích zavazadlového prostoru jsou provedeny v černé lesklé barvě. Karosářská verze liftback navíc na pátých dveřích nese i černý lesklý spoiler. Na zadním difuzoru rovněž v černé lesklé barvě je velmi zřetelným prvkem chromovaná lišta.

Přečtěte si také:  Test Škoda Octavia RS iV (2020)

Škoda Octavia Sportline je standardně vybavena 17palcovými černými leštěnými koly Pulsar z lehké slitiny. Na přání lze objednat 18palcová kola Vega lakovaná v černé metalíze či exkluzivně pro Sportline dostupná 19palcová černá leštěná kola z lehké slitiny Taurus. Přední blatníky zdobí plaketky Sportline.

2021-SKODA_Octavia_SPORTLINE-3

Široká nabídka motorizací s pohonem předních nebo všech kol

Škoda Octavia Sportline je k dispozici s výkonnými zážehovými a vznětovými motory a ve verzi s pohonem na zemní plyn (CNG), dále také v plug-in a mild-hybridních verzích a s pohonem předních nebo všech kol. Výkon se pohybuje v rozmezí od 85 kW/115 koní do 150 kW/204 koní. Motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW/150 koní lze na přání objednat se 7stupňovou DSG automatickou převodovkou a mild-hybridním ústrojím, zatímco motor 2,0 TSI o výkonu 140 kW/190 koní a s automatickou převodovkou DSG je dostupný s pohonem všech kol.

Přečtěte si také:  Nová generace Škody Superb přijde za dva roky. Šéf značky nevyloučil ani verzi RS

Výkon vozu Octavia iV Sportline s plug-in hybridním pohonem činí 150 kW/204 koní; verze G-TEC s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) disponuje 96 kW/130 koní. Motory 2,0 TDI nabízejí výkon 85 kW/115 koní nebo 110 kW/150 koní.

Vznětový motor o výkonu 85 kW lze na přání vybavit automatickou převodovkou DSG, stejně jako silnější verzi s výkonem 110 kW, kterou je navíc možné objednat s pohonem všech kol. Adaptivní podvozek DCC dostupný na přání poskytuje dynamický vzhled a individualizované jízdní vlastnosti. Nabízí 15 stupňů nastavení v rozmezí od komfortního po sportovní a průběžně přizpůsobuje charakteristiku tlumení.

2021-SKODA_Octavia_SPORTLINE-2

Mezi bezpečnostní prvky na přání patří Proaktivní ochrana cestujících včetně senzoru převrácení vozu, inovativní asistenční systémy jako Antikolizní asistent nebo Asistent při odbočování a také nový centrální airbag mezi předními sedadly.

Přečtěte si také:  Fabia RS+ a Octavia RS+ byly dva koncepty upravených eReS přímo od škodovky

Interiér se sportovními sedadly a tříramenným sportovním volantem

Interiér modelu Škoda Octavia Sportline vychází z výbavového stupně Style a jeho součástí je látkový potah přístrojové desky a dekorační lišta Piano Black. Sportovní sedadla mají integrované hlavové opěrky a jsou potažena obzvláště prodyšným čalouněním ThermoFlux. Multifunkční sportovní tříramenný volant má plaketku Sportline. Na prahu předních dveří se vyskytuje nápis Octavia. Nová Octavia navíc zaujme i známými Simply Clever prvky jako např. USB-C konektorem ve vnitřním zpětném zrcátku.

Přidat komentář