Škoda Octavia RS iV

Škoda Octavia RS iV prošla losím testem. Moc dobře si nevedla, ačkoliv to nebyla tak úplně její chyba

Autor: Anina Russová - Zdroj: km77.com - Foto: Ondřej Lilling - 7. 7. 2022


Losím testem španělské redakce km77.com už prošla řada aut. Některá dopadla lépe, jiná hůře a další excelovala. Škoda Octavia RS iV, která se do testu dostala jen před pár dny, ale patří do té prostřední kategorie aut, která žádný oslnivý výsledek nepředvedla. Ne snad, že by byla špatná, problém byl spíše v obutí.

Do testu se tedy dostala plug-in Škoda Octavia RS iV. Tu pohání benzinový motor o objemu 1,4 litru, který je naladěn na 150 koní a 250 Nm a ruku v ruce s ním pracuje elektromotor, přičemž celkový výkon soustavy je 245 koní a točivý moment 400 Nm.

Limitem španělské redakce, jak ostatně ukazuje její jméno, je 77 km/h, tedy rychlost, při které by auta měla losí test zvládnout. Octavii RS iV se to ale nepovedlo. Nejvyšší rychlost, jakou auto vyhýbací manévr zvládlo, bylo 70 km/h. Jakákoliv vyšší rychlost už znamenala problém.

Podle testovacího jezdce byly problémem hlavně pneumatiky. V tomto případě Bridgestone Turanza v rozměru 225/45 R18, které neměly dostatečnou přilnavost. V důsledku toho auto během manévru nedrželo a často nebylo možné losí test ani dokončit. I zpomalené záběry ukazují, že guma nedrží na silnici a to přesto, že během jízdy po klikatých okreskách si podle redakce vedly docela dobře. Redakce ale dodala, že žádné z aut, které testem prošlo a mělo tyto pneumatiky, nezvládlo onu pomyslnou hranici 77 km/h. Nejlepším výsledkem bylo 75 km/h.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru