skoda_kodiaq_rs-urad_evropske_unie_pro_dusevni_vlastnictvi

Škoda Kodiaq RS už není tajemstvím. Jeho podobu zveřejnil patentový úřad

Autor: Radim Plachý - Zdroj: facebook.com, Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví - Foto: Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví - 15. 4. 2024


Škoda Kodiaq RS má být představena až koncem letošního roku, ale už teď vlastně víme, jak bude vypadat a co ji bude pohánět. Světlo světa nyní spatřily obrázky auta, které pocházejí z Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví.

Škoda si podobu druhé generace Kodiaqu RS zaregistrovala u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví, kam musela samozřejmě poslat i jeho podobu. A tyto snímky lze teď v databázi úřadu najít.

Design Kodiaqu RS se bude z čelního ve druhé generaci od verze Kodiaq Sportline odlišovat mnohem více než v první generaci, kde šlo pouze o drobnosti. Nové RS dostane úplně jiný nárazník, černou masku chladiče i s okolní mřížkou. V mřížce bude logo RS. Zezadu a zboku už tolik odlišností ovšem nebude. Jiné budou samozřejmě koncovky výfuků, které nebudou pouze designovým prvkem, ale budou v nich opravdu vývody tlumiče výfuku. Očekávat se dají také jiná kola.

Co se pohonného ústrojí týká, druhá generace si ponechá benzinový dvoulitr. Dostane ale vyšší výkon, bude mít totiž čtyřválec 2.0 TSI s výkonem 195 kW/265 koní a s točivým momentem 400 Nm. Ten bude standardně spolupracovat se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG a s pohonem všech čtyř kol. Je to stejný motor, který je vrcholem i pro čtvrtou generaci Škody Superb, kde ovšem neponese označení RS.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru