kola-2018-vystaviste-lysa-nad-labem- (4)

Na výstavišti v Lysé nad Labem se koná každoroční výstava s názvem Kola, kterou doprovázejí také výstavy Rychlá kola a Tuning show. Vyrazili jsme se podívat, co tu na návštěvníky čeká.

Možná tím největším lákadlem je česká výstavní premiéra nové Škody Kodiaq RS. Jde o model, který dostal pod kapotu dosud nejvýkonnější vznětový motor v historii mladoboleslavské značky. Pohání ho biturbo dvoulitrový čtyřválec s výkonem 176 kW/240 koní a s točivým momentem vrcholícím hodnotou 500 Nm. Standardně jsou poháněna všechna čtyři kola přes sedmistupňovou převodovku DSG.

Auto už lze v České republice objednávat, základní cena byla stanovena na 1 189 900 Kč včetně DPH. První vozy se ke svým novým majitelům dostanou na počátku příštího roku.

Kromě toho je možné se v rámci výstavy podívat a posadit i do dalších novinek jako například Ford Focus, Kia Ceed a Sportage, Jeep Wrangler či Cherokee a podobně.

Jednou z doprovodných výstav se jmenuje Rychlá kola. Jde o halu, v níž je možné obdivovat sportovní automobily ze všech možných disciplín. Od nejmenších motorek nebo motokár, přes okruhové, rallyové, autokrosové, ale i další automobily, až po kamion z dakarské rallye.

A druhou doprovodnou výstavou je Tuning show. Ta kombinovala dnešní sraz s vystavenými automobily v hale.