Škoda Kodiaq RS dostala decentní tuningu od ABT zaměřený hlavně na výkon

Autor: Anina Russová - 2. 8. 2019


Bylo otázkou času, než se na rekordním SUV z Mladé Boleslavi ABT nějak vyřádí a ten čas právě teď přišel. Nečekejte nějaké velké designové změny, super snížený podvozek nebo výrazné spoilery. Už po několikáté nechal design takřka beze změny a věnoval se výhradně technice.

Úpravce vzal sériový Kodiaq RS, pod jehož kapotou najdeme dvoulitrový diesel přeplňovaný dvěma turbodmychadly, jehož výkon je 176 kW/240 koní a točivý moment 500 Nm. Jde o nejsilnější sériový diesel, jaký kdy nějaká škodovka dostala do vínku.

Výkon a točivý moment jsou přes dvouspojkovou převodovku DSG přenášeny na všechna čtyři kola, přičemž zrychlení z klidu na 100 km/h zvládne Kodiaq RS za 6,9 sekundy a maximální rychlost se zastaví na hodnotě 221 km/h.

Test Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI 176 kW 4×4 DSG (2019)

ABT si pohrál s řídící jednotkou, díky čemuž se výkon vzrostl na 270 koní a točivý moment na 540 Nm. Úpravce uvádí, že zrychlení z 0 na 100 km/h upravené auto zvládne za 6,7 sekundy, což je sice malá změna, ale zvýšený výkon se prý hodně projeví hlavně na reakci na plynový pedál a „živosti“ auta. O změně v maximální rychlosti pak ABT mlčí.

Prozradil ale, že přeci jen vyměnil autu podvozek. Nově dodal o něco málo nižší, ale hlavně pevnější pružiny, které zajišťují lepší ovladatelnost v zatáčkách a snižují celkové těžiště auta.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru