Pamatujete na sympatickou verzi Felicie pick-up s názvem Fun? Něco podobného se chystá pro letošní sraz u alpského jezera s názvem Wörthersee na bázi aktuální Fabie. Narozdíl od Felicie, která slavila velký (i prodejní) úspěch, se v tomto případě jedná jen o zajímavý koncept, který má vedle tuningových verzí koncernových vozů zaujmout.

A jestli si pamatujete na otevřenou verzi Citigo, i tuhle Fabii s ložnou plochou vytvořili studenti škodováckého učiliště. Celkově se ve studentském projektu sešlo 84 designových návrhů, ze kterých vzešel vítěz v podobě Škody FUNstar. Tedy pick-up na základní nejnovější generace Fabie. Práce na tomto projektu začaly už v září roku 2014. A protože se jedná o funkční, pojízdný prototyp, máme už i první infromace o technice. Pod kapotou je známý zážehový motor 1.2 TSI spojený s dvouspojkovou převodovkou DSG (i když studenti měli původně správné uvažování a chtěli pick-up osadit silnějším 1.8 TSI, ale ten se bohužel do motorového prostoru nevešel).

Vzhledem k úpravám na voze bylo potřeba zesílit B-sloupky a přidat boční výztuhy. Samozřejmě, že úprava karoserie nebyla tím jediným. Uvnitř vozu můžete také narazit na nestandardní audio systém o výkonu 1 400 W doplněný o 200 W subwoofer. Kdo z vás má v plánu navštívit legendární Wörthersee tour a podívat se na Fabii a mnoho dalšího na vlastní oči?