Skoda-Fabia-RS-hybrid

Škoda Fabia RS by se mohla s příští generací vrátit jako hybrid

Autor: Pavel Srp -   3. 11. 2017


Škoda Fabia RS skončila s odchodem druhé generace, v té aktuální, třetí už se nenabízí. V příští generaci by se však opět mohla Fabia RS objevit, tentokrát jako hybrid. S takovou informací přišel britský magazín AutoExpress

Zatímco první generace Škody Fabia RS se nabízela s naftovým motorem a druhá generace s benzinovým motorem s dvojitým přeplňováním pomocí kompresoru a turbodmychadla, ta třetí by mohla být hybridní. Má jít o součást plánu koncernu Volkswagen, jak lidem přiblížit elektrifikované modely a připravit je na takovou automobilovou budoucnost. Plán „TOGETHER – Strategie 2025“ totiž chce do roku 2025 prodávat více než 30 nových elektromobilů napříč všemi značkami koncernu VW a jejím cílem je prodávat dva až tři miliony elektromobilů ročně.

Koncern Volkswagen do tohoto plánu zahrne i sportovní deriváty běžných modelů, se kterými mají vyjíždět z počátku zejména značky Škoda a SEAT. Stejně jako Škoda Fabia RS by měl totiž využívat nějakým způsobem elektrifikovaný pohon také SEAT Leon Cupra.

To do jisté míry potvrdil také Bernhard Maier, předseda představenstva Škoda Auto, který řekl: „Fabia RS byla velmi zábavná a já bych rád takový model nabízel i nyní, ale během příštích dvou nebo tří let to není realizovatelné.“ V další části rozhovoru připustil, že řešením by mohla být elektrifikace. A Škoda má s elektrifikací také velké plány.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *