Škoda Fabia R5 a tři zajímavé výzvy. Protože ani na konci sezóny nesmí být nuda!

Autor: Tisková zpráva - 17. 12. 2018


Dvě posádky týmu Škoda Motorsport, dva rallyové speciály Fabia R5 a tři neobvyklé výzvy. Sprinterský závod, fotbal s rallyovým autem a na závěr štafeta RC modelu a opravdového auta. Takové zpestření si po konci rallyové sezóny střihli finští mladíci Kalle Rovanperä a Juuso Nordgren se svými navigátory a závodními vozy. Jak se s úkoly poprali? Na to se můžete teď podívat.

Možná si říkáte, že jezdit rychle v přímém směru je vlastně úplně jednoduché. Vždyť stačí jen šlápnout na plyn a pevně se držet volantu! Nebo ne? Tak jednoduché to samozřejmě není. Ztížením pro jezdce byla i otočka uprostřed trati.

Druhá výzva už nevypadá jednoduše ani na pohled. Vlastně možná vypadá spíš trochu bláznivě – hrát s autem fotbal? Pro většinu řidičů by to bylo něco nemyslitelného, ale rallye jezdci mají perfektně nacvičenou práci s ruční brzdou a jízdu smykem, takže dokáží svůj vůz v případě potřeby použít i jako „kopačku“.

Aby se nenudili ani navigátoři, v poslední výzvě řídili oni. Jen auta měli o něco menší. Jejich úkolem bylo s RC modely závodního speciálu ŠKODA FABIA R5 (ty už známe z videa, kde závodí v továrně) projet trať vytyčenou kužely v co nejkratším čase. V cíli přebral štafetu jezdec s opravdovým vozem FABIA R5.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru