skoda-fabia-monte-carlo (1)

Škoda Fabia Monte Carlo dostala ceny a bohatou výbavu. Základ začíná pod půl milionem

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Škoda - 21. 2. 2022


Škoda Fabia Monte Carlo přichází se třetím výbavovým stupněm. Nejvyšší specifikace, tradičně pojmenovaná Monte Carlo, přináší oproti provedením Ambition a Style nejen optické změny, ale hlavně rozsáhlou standardní výbavu. České zastoupení mladoboleslavské automobilky dnes zveřejnilo ceníky této varianty a zpřístupnilo zákazníkům modelový konfigurátor.

Nový model FABIA ve vrcholném provedení Monte Carlo lze objednat u českých autorizovaných prodejců, jeho doporučená prodejní cena začíná na částce 444 900 Kč včetně DPH.

Nová ŠKODA FABIA Monte Carlo přichází do prodeje s obsáhlou sériovou výbavou. Ještě nikdy nenabídl tento model tolik jako současná generace a tato lifestylová varianta. „Nová FABIA Monte Carlo se od specifikací Ambition a Style odlišuje ještě atraktivnějším designem a k němu přidává doslova vyčerpávající výbavu. Dali jsme si záležet na tom, aby zákazník nemusel za nic důležitého připlácet. Čeští zákazníci dlouhodobě vyhledávají dobře vybavené modely a my věříme, že jim touto verzí vycházíme vstříc,“ říká vedoucí prodeje ŠKODA AUTO Česká republika Jan Pícha.

Už základní verze vypadá zajímavě

I pokud jde o výbavu, stanovuje vrcholné provedení modelové řady FABIA ve své třídě měřítka. Ve standardu jsou mimo jiné 16palcová litá kola s černým lakováním, sportovní sedadla, karbonový dekor, Bi-LED přední světlomety s přisvěcováním do zatáček, parkovací senzory vpředu i vzadu, bezklíčové zamykání a startování KESSY, USB-C ve vnitřním zpětném zrcátku, dvouzónová klimatizace Climatronic a mnoho dalších položek. Kromě řady jiných designových detailů stojí za zmínku tzv. Color Concept, který kombinuje černé lakování střechy, A-sloupků a vnějších zpětných zrcátek s pěti barvami karoserie. Nejvyšší výbavový stupeň charakterizuje také škála výkonných turbomotorů. Zákazníci mohou volit mezi dvěma variantami litrového agregátu 1,0 TSI s výkonem buď 70 kW, nebo 81 kW. Zatímco první verze je vždy spojena s pětistupňovou manuální převodovkou, u druhé si lze vybrat šestistupňovou manuální převodovku nebo sedmistupňové dvouspojkové ústrojí DSG. Vrchol pak představuje motorizace 1,5 TSI s převodovkou DSG, která díky výkonu 110 kW zcela naplňuje sportovní ambice nového vozu ŠKODA FABIA Monte Carlo.

Zdroj: Škoda

Mezigenerační cenový rozdíl je plně kompenzován dodatečnou standardní výbavou. Předchozí FABIA Monte Carlo totiž neměla v ceně světelný a dešťový senzor s automatickým stmíváním vnitřního zpětného zrcátka, vyhřívaná přední sedadla a trysky ostřikovačů, asistent rozjezdu do kopce, asistent udržování v jízdním pruhu, Smartlink, ambientní osvětlení, eCall a službu proaktivní servis na 10 let, KESSY, parkovací senzory vpředu ani Color Concept poprvé zahrnující také metalické barvy karoserie. Pokud bychom všechny tyto položky nacenili zvlášť, dostali bychom se na hodnotu více než 64 000 Kč. Nová FABIA Monte Carlo tak představuje ještě výhodnější nabídku než její předchůdkyně a je o 38 % výhodnější než stejně vybavená FABIA Style.

Také pro tento model připravila ŠKODA Financial Services atraktivní nabídky financování. Prostřednictvím operativního leasingu ŠKODA Bez starostí může měsíční splátka začínat už na 7 404 Kč s DPH**. K dispozici je i úvěr ŠKODA Chytře, kde při 20% akontaci a délce úvěru 36 měsíců činí měsíční splátka úvěru včetně pojištění 6 377 Kč s DPH*. Pro soukromé zákazníky je rovněž připraven za zvýhodněnou cenu 3 990 Kč s DPH paket Mobilita Plus, který k základní záruce mobility přidává pomoc i v případech, které mohou nastat kdykoliv při každodenním provozu vozidla (např. defekt pneumatiky, vybití baterie, záměna paliva nebo ztráta klíčů). Součástí balíčku je i prodloužená záruka na 5 let nebo 100 000 km podle toho, co nastane dříve.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru