Skoda-Enyaq-iV-50

Škoda Enyaq iV už lze koupit pod milion, ovšem nikoliv všude

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Škoda -  27. 4. 2023


Škoda Auto činí svou plně elektrickou rodinu Enyaq iV ještě dostupnější. Nová Škoda Enyaq iV 50 je moderní elektromobil na bázi modulární elektrické platformy (MEB) koncernu Volkswagen se základní cenou nižší než 40 000 eur. Nabízí elektromotor o výkonu 109 kW, dojezd až 365 km v režimu WLTP a dostatek místa pro celou rodinu. Enyaq iV 50 se standardně dodává s 19″ dvoubarevnými koly z lehké slitiny, 13” navigačním systémem a zadní parkovací kamerou.

„S modelem Enyaq iV 50 děláme vstupní úroveň rodiny Enyaq ještě více dostupnou. Za méně než 40 000 eur získají naši zákazníci moderní a prostorný elektromobil, který nabízí dostatek prostoru pro celou rodinu a rozsáhlou výbavu pro každodenní komfortní užívání,“ říká Martin Jahn, člen představenstva Škoda Auto za oblast prodeje a marketingu.

Přečtěte si také:  Ford Bronco oficiálně vstupuje do Evropy. Za motor 2,7 V6 EcoBoost dáte dva miliony korun

Design interiéru Loft a široká standardní výbava

Škoda Enyaq iV 50 bude nabízen s pohonem zadních kol a elektromotorem o výkonu 109 kW na zadní nápravě. Vysokonapěťová baterie s kapacitou 55 kWh (využitelná kapacita 52 kWh) umožňuje maximální dojezd až 365 kilometrů v režimu WLTP. Na rychlonabíjecích stanicích se stejnosměrným proudem lze baterii doplnit z 10 na 80 procent její kapacity za 36 minut, přičemž maximální nabíjecí výkon činí 110 kW.

Česká firma přestavěla elektrickou Škodu Enyaq iV na bydlík. Vyspí se v něm dokonce několik lidí

V základní výbavě bude dodáván s 19″ koly Regulus z lehké slitiny, bude také standardně vybaven předními a zadními parkovacími senzory a zadní parkovací kamerou. Interiér bude v provedení Loft. Součástí standardní výbavy je centrální 13″ dotykový displej a funkce navigace pro infotainment systém, stejně jako jeden ze známých Simply Clever prvků Škoda: deštník ve dveřích řidiče.

Přečtěte si také:  Švédové ruší dotace na elektromobily a sníží poměr biosložky v palivu

Elektromobil Škoda Enyaq iV 50 bude dostupný na několika evropských trzích, mezi které patří například Německo, Nizozemsko, či Belgie. Škoda Auto bude současně pro podporu elektromobility na řadě dalších trzích nabízet atraktivní zákaznické nabídky, například ve formě zvýhodněného financování.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *