Česká firma přestavěla elektrickou Škodu Enyaq iV na bydlík. Vyspí se v něm dokonce několik lidí

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Škoda, Egoé - 27. 7. 2022


Pokud jste fanoušky přespávání v přírodě nebo kempech, rozhodně vás zaujme projekt britského zastoupení Škody a české firmy Egoé. Právě ta se totiž specializuje na obytné přestavby. Před nedávnem představili vestavbu pro Dacii Jogger, tentokrát ukázali možnosti pro elektromobil Škoda Enyaq iV.

V prvé řadě je potřeba říci, že nejde o standardní přestavbu. Tak, jak je zobrazena ve videu nejde pořídit. Má jen ukázat variabilitu samotného auta i možností přestaveb, které Egoé nabízí. Pořídit si tedy můžete třeba stan na střechu, který je určen pro přespání až dvou dospělých osob, a přístupný je po žebříku. Nechybí mu solární ventilace, vestavěná lampička a složit či rozložit jej lze za několik málo minut.

Další lidé se ale mohou vyspat na speciální rozkládací posteli, která je tvořena přestavbou s označením Box. Ta kromě spaní poskytne také celkem solidně vystavenou kuchyňskou linku, které nechybí vařič – samozřejmě plynový – dřez, ale ani rychlovarná konvice. Kuchyňská linka pak nijak nezasahuje do zadních sedadel, ovšem k rozložení postele už o tato místa přijdete.

Celý projekt dostal označení Škoda Enyaq iV FestEVal a jejím základem je verze označená jako 80, tedy s elektromotorem o výkonu 204 koní a 310 Nm. Dojezd takového modelu je 534 kilometrů, nicméně je potřeba počítat s tím, že s použitím nějaké podobné přestavby se dojezd může snadno snížit. Podepíše se na něm totiž ona přidaná hmotnost, ale v případě stanu na střeše také změněná aerodynamika.