2004: Škoda Superb

Škoda dodává ředitelská auta do Tour de France už 20 let, prvním byl šestiválcový Superb

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Škoda -  17. 7. 2023


Už podvacáté letos v čele slavné Tour de France jede červený vůz Škoda. Jako velitelská centrála na kolech během let sloužilo několik generací modelů z Mladé Boleslavi.

Nedílnou součástí slavné Tour de France jsou i stovky automobilů. Nejviditelnějším z nich je pochopitelně sytě červený vůz, v němž jezdí ředitel Tour Christian Prudhomme. Ten už od roku 2004 využívá vozy Škoda.

Jako první nastoupil do služby Superb první generace, v roce 2008 byl vystřídán generací druhou. O dalších osm let později následovala generace třetí, od roku 2019 pak jako Superb iV s plug-in hybridním pohonem a možností čistě elektrické jízdy. Jasným pokračovatelem trendu se potom v roce 2020 stal čistě elektrický model Enyaq iV.

Podívejte se na ředitelské vozy Tour de France v letech 2004-2023:

Škoda Auto kromě Tour de France podporuje také ženský závod Tour de France Femmes avec ZWIFT, závod pro širokou veřejnost L’Etape by Tour de France a celou řadu dalších cyklistických akcí. Vedle ředitelských vozů každoročně dodává na Tour de France celou flotilu podpůrných a týmových automobilů čítající několik stovek kusů.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *