SKODA-KODIAQ-GT- (2)

Škoda před více než dvěma lety zahájila ofenzivu v segmentu SUV. V Evropě se můžeme už za měsíc těšit na třetí SUV. Půjde o zatím nejmenší malý městský model Kamiq. Česká značka by ale měla představit ještě ještě jedno SUV.

To odhalila fotografie z firemní prezentace značky Škoda, kterou zveřejnila webová stránka IndianAutosBlog. Na té jsou vidět dvě zahalené novinky. První z nich je městské SUV pro trhy v Evropské Unii, tedy Kamiq, jenž bude představen na ženevském autosalonu, tou druhou je ale zajímavější Kamiq GT. 

skoda-kamiq-gt-indianautosblogPředpokládáme, že bude vycházet z čínské verze Škody Kamiq, která oproti té evropské stojí (hlavně z důvodu co nejnižší ceny) na starší podvozkové platformě PQ, nikoliv na MQB-A0 jako ten evropský. Navíc se liší i z pohledu designu. Po Kodiaqu GT to ale bude už druhý model SUV-Coupé, který bude na dálném východě představen.

IndianAutosBlog tvrdí, že odhalen by měl být ještě letos a do prodeje půjde v příštím roce. Redaktoři očekávají, že rozvor bude oproti standardnímu čínskému Kamiqu nezměněn a zůstane u hodnoty 2610 milimetrů. Karoserie by ale měla být delší, o kousíček širší a zároveň o poznání nižší. Očekávají také výkonnější motor, než má „obyčejná“ verze. Tu totiž pohání atmosféricky plněný 1,5litrový čtyřválec s 81 kW/110 koňmi a s točivým momentem 150 Nm.

Nová ŠKODA KODIAQ GT se vedle dalších modelů představila na Auto Guangzhou v Číně