Nová ŠKODA KODIAQ GT bude na autosalonu Auto Guangzhou v Číně (16. – 26. listopadu 2018) poprvé představena široké veřejnosti. První SUV-kupé české značky je díky výrazně dynamickému vzhledu, nejmodernější konektivitě a inovativním asistenčním systémům novým vrcholným modelem značky na čínském trhu. Exkluzivně pro celosvětově největší trh značky ŠKODA je nyní nabídka SUV v Číně tvořena modely KODIAQ GT, KODIAQ, KAROQ a KAMIQ. V rámci autosalonu Auto Guangzhou představí ŠKODA svou paletu modelů pro čínský trh.

Nová ŠKODA KODIAQ GT bude hvězdou letošního autosalonu Auto Guangzhou v Číně, jednoho z nejdůležitějších mezinárodních automobilových veletrhů na světově největším automobilovém trhu. Nový vrcholný model rodiny SUV značky ŠKODA v Číně v sobě snoubí robustní exteriér a všestrannost SUV, s elegancí a dynamikou kupé, a otevírá se tak skupině zákazníků orientovaných na dynamický životní styl. Jako první sériový model nese KODIAQ GT nápis ŠKODA uprostřed zadních dveří.

Přečtěte si také:  Středočeská policie má první Škodu Superb s policejními polepy a radarem. Brzy takových aut bude u policie víc

Příď 4 634 milimetrů dlouhého vozu ŠKODA KODIAQ GT se vyznačuje černě lemovanou mřížkou chladiče s chromovanými zdvojenými lamelami. Mohutný vzhled silného sportovního vozu zvýrazňují LED světlomety, trojrozměrně tvarovaný nárazník a široké otvory pro sání vzduchu. Linie střechy, která za předními dveřmi pozvolna klesá a přechází v ploché páté dveře, vytváří dynamický profil. Propracované lemy blatníků a prahů s matně černými prvky zvýrazňují robustnost tohoto SUV-kupé. Záď upoutá pozornost ostře konturovanými zadními LED světly s krystalickými tvary v typickém designu značky ŠKODA. Přes celou šířku vozu se pod nakládací hranou táhne jemný reflexní pás, který je stejně jako černý difuzor dalším výrazným designovým a současně funkčním prvkem.

Sportovní a stylový je také interiér nového modelu ŠKODA KODIAQ GT. Je tvořen prvky z vysoce kvalitních materiálů a sériově dodávaným, individuálně nastavitelným Virtuálním Kokpitem a pro vozy značky ŠKODA typickými Simply Clever prvky. Díky Wifi připojení, funkcím MirrorLink, Apple CarPlay nebo Baidu’s Carlife je KODIAQ GT stále online a poskytuje nejmodernější úroveň konektivity. Paleta pohonných jednotek zahrnuje dva výkonné zážehové motory. Motor 2,0 TSI o výkonu 137 kW/186 koní pohání kola přední nápravy, motor 2,0 TSI s výkonem 162 kW/220 koní je vybaven pohonem všech čtyř kol a sedmistupňovou převodovkou DSG. Maximální bezpečnost zajištují četné asistenční systémy, vč. systému Blind Spot Detect, Front Assist a adaptivního tempomatu (ACC) s funkcí Stop-Go.

ŠKODA KAMIQ – druhý exkluzivní model pro čínský trh

V Číně – na celosvětově jediném trhu značky ŠKODA – je nyní exkluzivně nabízena nejen paleta čtyř SUV značky ŠKODA, ale také nový model ŠKODA KAMIQ.

Přečtěte si také:  Nedokončených škodovek ubývá. Do konce roku jich přesto bude ještě kolem 20 tisíc

Toto městské SUV s délkou 4 390 milimetrů, šířkou 1 781 milimetrů a výškou 1 593 milimetrů je po modelu ŠKODA KAROQ dalším pokračovatelem řady menších SUV. Model KAMIQ pohání nově vyvinutý 1,5litrový benzinový motor s výkonem 81 kW/110 koní. Prostorným interiérem a moderním řešením konektivity, jako je hlasové ovládání iFLYTEk na bázi umělé inteligence, oslovuje mladé čínské zákazníky žijící ve městech.

Komplexní nabídka SUV: ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ

Krom vlajkové lodi ŠKODA KODIAQ GT a vstupního modelu ŠKODA KAMIQ nabízí ŠKODA také modely KODIAQ a KAROQ, které jsou v nabídce i v Evropě. KODIAQ sází s vnější délkou 4 697 milimetrů, volitelnou třetí řadou sedadel a objemem zavazadlového prostoru až 2 065 litrů ještě více na mnohostranné využití, než je tomu u modelu KODIAQ GT. Na čínském trhu jsou k dispozici výkonné motory – 1,4 TSI se 110 kW/150 koňmi, 2,0 TSI se 137 kW/186 koňmi a motor 2,0 TSI se 162 kW/220 koňmi. Kromě toho KODIAQ nabízí moderní řešení konektivity a četné asistenční systémy, se kterými vstupuje na čínský trh i ŠKODA KAROQ. KAROQ má délku 4 432 milimetrů a rozvor náprav 2 688 milimetrů. Tento model tak překonává v obou parametrech o 50 milimetrů evropský KAROQ. K dispozici jsou motory 1,2 TSI a 1,5 TSI, které mají výkon 85 kW/115 koní, resp. 110 kW/150 koní.

Kromě palety modelů SUV se na autosalonu Auto Guangzhou v Číně na stánku ŠKODA v hale 6.1. představí i celá paleta osobních vozů značky ŠKODA pro čínský trh, konkrétně modely SUPERB, OCTAVIA, OCTAVIA COMBI, RAPID a RAPID SPACEBACK.

Od roku 2010 je Čína největším odbytištěm značky ŠKODA. V roce 2017 dodala ŠKODA do Číny 325 000 vozů – to je každý čtvrtý vůz značky ŠKODA dodaný zákazníkům na celém světě. V prvních deseti měsících tohoto roku zaznamenala česká značka v Číně nárůst v řádu dvouciferných čísel. Ke konci října 2018 bylo zákazníkům v Číně dodáno 276 300 vozů, čímž byl překonán výsledek minulého roku o 12,5 %. V růstových plánech značky ŠKODA v Číně hrají důležitou roli především modely SUV: Více než 30 % všech vozů prodaných v tomto roce v Číně jsou SUV.

Přečtěte si také:  Škoda 180 RS a 200 RS byly stroje jako z jiné galaxie. Poháněly je prototypové motory se 163 koňmi

Dle pětiletého plánu memoranda, podepsaného v roce 2016 při příležitosti státní návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice, má společnost ŠKODA AUTO se svými partnery investovat do rozšiřování palety SUV a vozů s alternativními pohony více než dvě miliardy eur.