ŠKODA AUTO rozbíhá výrobu po celozávodní dovolené s modernizovanými výrobními technologiemi

Autor: Tisková zpráva - 25. 7. 2017


Společnost ŠKODA AUTO v období od 3. do 23. července efektivně využila celozávodní dovolenou. Zatímco zaměstnanci pracující ve výrobě čerpali zasloužené volno, automobilka ve svých závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí rozšiřovala a modernizovala výrobní a servisní technologie. Tato modernizace se nesla v duchu robotizace, automatizace a digitalizace výrobních procesů v souladu s konceptem Průmysl 4.0. Z těchto opatření těží také nejnovější model produktové palety značky ŠKODA: kompaktní SUV ŠKODA KAROQ, které bude v budoucnu sjíždět z linky kvasinského závodu.

Společnost ŠKODA AUTO obnovila výrobu ve svých závodech v České republice. Během třítýdenní celozávodní dovolené automobilka realizovala přibližně 400 optimalizačních projektů ve zhruba 30 výrobních halách. V hlavním závodě v Mladé Boleslavi byla například v hale M1 za účelem lepšího využití kapacity zvýšen počet taktů výrobní linky o 15. Dále byly v souladu s nejnovějšími technologiemi přestavěny svařovací stanice ve svařovně. Instalace nových robotů v lakovně pak umožní ještě přesnější nanášení laku. Modernizace se ve ŠKODA AUTO nesla v duchu robotizace, automatizace a digitalizace v souladu s koncepcí Průmyslu 4.0.

Ve vrchlabském závodě byla během celozávodní dovolené dokončena revitalizace vysokonapěťového vedení 110 kV. Vede mezi obcemi Hostinné a Vrchlabí a poskytuje elektrický proud závodu i tomuto severočeskému městu a přilehlému okolí. S podporou provozovatele distribuční sítě ČEZ Distribuce a.s. se podařilo dokončit rekonstrukční práce už za dva týdny. Mezitím energetická společnost ŠKO-ENERGO, která je dceřinou společností ŠKODA AUTO, zásobovala pomocí generátorů závod potřebným elektrickým proudem.

Práce v kvasinském závodě se nesly ve znamení náběhu výroby nového kompaktního SUV ŠKODA KAROQ, pro který byly přizpůsobeny výrobní linky. První vozy budou dodány zákazníkům ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek