Sir Chris Hoy příští rok zařadí vyšší rychlost na své cestě s Nissanem k závodu 24 hodin Le Mans. Po úspěšné debutové sezóně v mistrovství Velké Británie vozů GT bude tento úspěšný sportovec závodit s vozem Ginetta-Nissan LM P3 v evropské sérii Le Mans v rámci svého tažení za účastí v závodě 24 hodin Le Mans v roce 2016.

Chris-Hoy-nissan-2015-1

V roce 2014 jezdil Hoy ve voze Nissan GT-R NISMO GT3 v mistrovství Velké Británie vozů GT a soustavně se zlepšoval, jak postupně získával závodní zkušenosti na profesionálních okruzích. K vrcholným okamžikům roku patří druhé místo v závodě Spa-Francorchamps – hned při svém prvním závodě na jednom z nejobávanějších okruhů na světě – a mimořádný výkon ve finálovém závodě na okruhu Donington Park.

Hoy bude v roce 2015 jezdit s rychlejším vozem a poprvé ochutná vytrvalostní závodění, protože každý závod evropské série Le Mans trvá čtyři hodiny. Zúčastní se také oficiálního testovacího dne Le Mans, který se bude konat 31. května. Vůbec poprvé si zde závodním vozem projede plný okruh Le Mans a o prostor na trati se bude dělit se závodníky závodu 24 hodin Le Mans 2015.

Nissan v září oznámil, že bude výlučným dodavatelem motorů pro LM P3, novou kategorii vytrvalostního závodění pro rok 2015. LM P3 je ideální platforma pro budoucí závodníky na okruhu v Le Mans, protože si mohou vytříbit své dovednosti v evropské nebo asijské sérii Le Mans, dříve než postoupí do kategorie LM P2 pro samotný závod 24 hodin Le Mans.

Etablováním v programu LM P3 Nissan vytváří další stupínek žebříčku úspěšných sportovních modelů – od GT4 ke GT3, pak na LM P3, LM P2 a nakonec do nejvyšší třídy LM P1.

Chris-Hoy-nissan-2015-2

Hoy bude závodit s firemním vozem Ginetta-Nissan po boku svého 17letého skotského krajana Charlie Robertsona, úřadujícího vítěze poháru Michelin Ginetta GT4 SuperCup.

„Mám velkou radost z toho, že příští rok za Nissan postupuji do závodů evropské série Le Mans,” řekl Hoy. „Posouvá mne to o krok blíže mému motoristickému snu – jet 24 hodin Le Mans. Letos bylo pro mne velkým zážitkem závodit v mistrovství Velké Británie vozů GT. Stále však mám před sebou dlouhou cestu a spoustu učení, abych se mohl postavit závodníkům přímo v Le Mans. Velmi mne také těší, že budu závodit společně se svým skotským krajanem Charlie Robertsonem, který toho ve své mladé závodnické kariéře již tolik dosáhl.”

Vztah Hoye a společnosti Nissanu je dvoustranný. Zatímco obdivovaný program Nissanu pro rozvoj soutěžních jezdců učí Sira Chrise všechny dovednosti, které potřebuje pro závod 24 hodin Le Mans, on sám naopak pomáhá Nissanu v kampani #UniteAndExcite pro podporu britského olympijského a paralympijského týmu na olympiádě v Rio de Janeiru v roce 2016. Jakožto přední ambasador Nissanu poskytuje Chris neocenitelné rady a podporu týmu sportovců Nissanu na cestě k nadcházejícím hrám a vystoupí v sérii filmů sledujících sportovce na jejich cestě do Ria.

Přečtěte si také:  ME tahačů 2019: Buggyra se v Jaramě utká o stříbro

Chris-Hoy-nissan-2015-3

Guillaume Masurel, ředitel marketingu společnosti Nissan Motor GB, k tomu říká: „Je nám ctí podporovat Chrise při jeho kariéře v motoristickém sportu. Pro Chrise a Nissan je to vzrušující doba. V roce 2016 vyvrcholí naše podpora britského olympijského a paralympijského týmu na cestě k hrám v Riu 2016, stejně jako společné úsilí dostat Chrise do závodu v Le Mans.” A dále dodává: „Díky svému nasazení a odhodlání je Chris nejen mimořádným potenciálním šampiónem motoristického sportu, ale také výjimečným ambasadorem značky Nissan. Těšíme se na to, že budeme s Chrisem společně inspirovat novou generaci britských olympijských a paralympijských hvězd.”

„Závod v Le Mans a sportovní automobilové závodění má naši neochvějnou podporu,” uvedl Darren Cox, globální ředitel značky NISMO pro marketing a prodej. „Pro Chrise to bude velmi významná sezóna, protože přechází z vozů kategorie GT na vozy stylu Le Mans. To je velká změna a závod v Le Mans se vám umí rychle dostat pod kůži. Chris bude na okruhu v Le Mans dříve, než se naděje. Vždy velmi rádi spolupracujeme se společností Ginetta a toto je další fáze vztahu s ní a jejími jezdci.”