Často se rozčilujeme nad tím, že profesionální řidiči by se měli umět chovat. Měli by jít ostatním příkladem. Jenomže oni si místo toho často navzájem porovnávají ega, jsou agresivní a nebezpeční sobě i ostatním. Ano, teď zbytečně paušalizujeme, ale jen se podívejte, jak to občas na silnicích díky kamionům vypadá. Obzvlášť D1 bych o profesionálních šoférech kamionů mohla vyprávět velmi zajímavé historky.

Ovšem, nemysleme si, že je to s nimi tak špatné jen u nás. Záběry, které pro vás teď máme, pochází z Ameriky, kde se to obrovskými kamiony jen hemží. Ale podle těch záběrů to vypadá, že i profesionálnímu řidiči prostě může přeskočit. Výsledkem toho mohly být minimálně dvě vážné nehody a nespočet zraněných. To proto, že řidiči jménem Michael Mack prostě jednoho dne došlo, že ho štve celý svět, a hlavně všichni ostatní řidiči. A došlo mu to při jedné z jeho cest, konkrétně na dálnici I-10 u americké Alabamy.

Nejprve mu to došlo ve chvíli, kdy ho chtěl levým jízdním pruhem předjet řidič Fordu F-150. bezpečně, v klidu a vlastně vůbec ne rychle. Navíc přesně podle předpisů, protože oba jeli po dálnici. Jenomže ten blázen nikoho předjet nechtěl nechat, a tak pick-up začal vytlačovat mimo dálnici. Jeho řidič ale tuto situaci naštěstí zvládl a dál se raději držel trochu stranou. Po několika kilometrech se ale ke kamionu dostala sanitka jedoucí pod majáky. Ano, opravdu.

To už o něm ale věděla policie, která ho samozřejmě chtěla zastavit. Ale řidič se rozhodl, že jim ujede do vedlejšího státu. To si po pár kilometrech rozmyslel a s autem zastavil na parkovišti, kde se s mačetou v ruce zamkl v kabině. Policisté se s ním ale moc nepárali a z auta ho dostali. V pořádku a bez zranění.

My jen doufáme, že se tenhle blbec na svobodu už nepodívá. Ostatně, obviněn je z velké spousty přečinů včetně obecného ohrožení nebo napadení policisty při zatýkání.