Není to hezký pohled, ale v místě, jako jsou Spojené arabské emiráty, nemá běžný supersport nebo jakékoliv luxusní auto takovou hodnotu jako třeba u nás. Jsou to prostě jen auta a ti, kteří si je tam kupují, si jich mohou většinou pořídit hned několik najednou.

Nikde jinde na světě také nenajdete tak velkou koncentraci různých Ferrari, Lamborghini, Bentley nebo třeba Mercedesů. Nikde jinde by tedy takové parkoviště, jaké nám ve videu ukáže Supercar Blondie, není. Jde o místo, kam se svážejí všechna ta superauta po nehodách, ať už těch standardních dopravních, tak třeba po nehodách při nelegálních závodech. Kromě toho jsou tam odstavená auta, která byla jejich majitelům zabavena. Třeba za prodej drog nebo neplacení daní. Další část té obrovské sbírky čítající stovky kusů, jsou auta, která připadla státu poté, co majitel zemřel a neměl nikoho, kdo by dědil.

A teď to nejzajímavější. Všechna ta auta jsou na prodej a navíc za směšné částky. Pravdou je, že ne všechna se vyplatí koupit, některá jsou opravdu hodně rozbitá. Několik kusů je ale v dobrém stavu, jsou jen špinavá, zaprášená a s maximálně vypuštěnými pneumatikami. To je třeba případ Ferrari 612 Scaglietti, které na první pohled nevypadá vůbec špatně. Ano, je zaprášené, ale žádné viditelné šrámy nemá. Majitel navíc z nějakého důvodu nechal peníze za sluneční clonou.

Zaujalo nás i Ferrari California T, které taktéž vypadá, že je jen špinavé. Známá youtuberka ve videu vysvětluje, že v Dubaji se dá takové auto z roku 2015 koupit asi od 100 000 dolarů, tedy asi 2,4 milionu korun. Z parkoviště si jej ale můžete odvézt za 30 000 dolarů, tedy za asi 708 000 Kč. A když máte štěstí, může ta částka být i poloviční. Ovšem auta, která nikdo nechce nebo jsou tak zničena, že už se s nimi nedá nic dělat, končí ve šrotu.