V Česku je na prodej velká spousta veteránů, ale často se nestává, aby se na nějakém prodejním serveru objevila takhle zajímavá sbírka. Ta je navíc v naprosto parádním stavu, přičemž majitel v inzerátu tvrdí, že všechna auta jsou po renovaci a jsou k nim i správné doklady.

Jde o sedm vozů z československé produkce, konkrétně vozy Tatra 600 z roku 1949 a několik škodovek. Těmi jsou Škoda 1000 MBG, Škoda 1000 MBX De Luxe, Škoda 120, Škoda Felicia, Škoda 100 a Škoda 110 R. Všechny zmíněné veterány jsou pojízdné a je k nim i dokumentace z renovací.

Kabriolet Škoda Felicia oslavuje. Představen byl přesně před 60 lety

Podle nás jde o velmi zajímavou sbírku, jejíž hodnota jen poroste! Vždyť už dnes jsou jednotlivá auta v ní obsažená v Česku vyvažována zlatem. Škoda 1000 MBX De Luxe slavilo před nějakou dobou kulatiny, slavné „eRko“ je dnes už legendou, která se sice dočkala svého moderního nástupce, ale na silnicích se spíše otočíme po té starší verzi. Některými auty z nabídky jste možná jezdili, po jiných jistě toužili. A dnes si ty tužby můžete splnit.

Sbírka je na prodej jen jako celek (inzerát najdete zde). Majitel za všech sedm aut požaduje 5,5 milionu korun. Jak moc je ta částka vysoká, necháme na posouzení každého z vás. Dejte nám ale, prosím, vědět, jestli se právě vy stanete novým šťastným majitelem. Moc rádi bychom se na sbírku podívali a osobně vám pogratulovali. 🙂