CUPRA-eRacer-TCR- (1)

Seriál závodů elektromobilů ETCR dnes odstartoval v Barceloně, účastnil se jen SEAT

Autor: Tisková zpráva - 21. 10. 2018


Dnes byla oficiálně zahájena nová éra závodů cestovních vozů. Společnost WSC Technology představila seriál závodů ETCR, historicky první mistrovství elektricky poháněných cestovních vozů, které bude za účasti většího počtu značek pořádáno od roku 2020.

Značka CUPRA je s elektromobilem e-Racer průkopníkem v historii závodů TCR. CUPRA e-Racer je prvním cestovním automobilem, který splňuje požadavky na účast v novém mistrovství ETCR, jehož první ročník se uskuteční v roce 2020. Během uplynulých měsíců realizoval tým CUPRA s vozem e-Racer již řadu rozsáhlých testů s velkými úspěchy.

Přestože je CUPRA e-Racer v porovnání s konvenčně poháněným závodním vozem
CUPRA TCR o 400 kilogramů těžší, dosahuje vynikajících jízdních výkonů, což potvrzují hodnoty zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy a z 0 na 200 km/h za 8,2 sekundy. Elektromotory závodního vozu e-Racer jsou umístěny nad zadní nápravou a poskytují výkon až 500 kW/680 koní, což je o 242 kW/330 koní více než u verze CUPRA TCR s pohonem na benzin. Závodní elektromobil je navíc vybaven systémem rekuperace kinetické energie.

Antonino Labate, ředitel strategie, obchodního rozvoje a provozních činností značky CUPRA, potvrdil, že „motoristický sport je součástí DNA značky CUPRA. CUPRA otvírá novou cestu a posouvá mistrovství TCR na novou úroveň. Tímto příkladem názorně ukazujeme hodnoty, které CUPRA ztělesňuje a které jsou i naším přesvědčením“.

Jaime Puig, ředitel týmu CUPRA Racing, k tomu dodává: „Naplňuje nás velká hrdost, že jsme průkopníky, kteří vyvíjejí nové zážitky v globálním motoristickém sportu. Závody elektromobilů byly něčím ze vzdálené budoucnosti, ale my jsme je přiblížili k realitě. Jednou z největších výzev elektromobilu je nalézt rovnováhu mezi výkonem a dojezdem, ale právě díky tomu se jedná o tak vzrušující záležitost.“

Prezident společnosti WSC Technology Marcello Lotti zdůraznil, že „naším nejvyšším cílem je ukázat fanouškům, že závody elektromobilů jsou stejně zábavné jako závody vozů se spalovacími motory. A rádi bychom zdůraznili intenzivní zapojení značky CUPRA do technické realizace celého projektu.“

Poslední podnik letošního mistrovství TCR Europe se uskutečnil tento víkend na okruhu Barcelona-Catalunya.

Značka CUPRA se v něm dnes znovu zapsala do historie nejen prezentací prvního elektrického cestovního vozu, ale také potvrzením vedoucího postavení oddělení CUPRA Racing v oblasti vozidel poháněných spalovacími motory. Mikel Azcona, jezdec značky CUPRA, obsadil první místo v celkovém hodnocení mistrovství TCR Europe díky vynikajícím výkonům vozu a dokonalé týmové práci po celou sezonu.

Více informací o formátu a kalendáři první sezony globálního mistrovství ETCR bude zveřejněno později.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru