Šéf McLarenu končí. Jeho náhrada zatím není jasná

Autor: Anina Russová - Zdroj: Reuters - Foto: McLaren - 31. 10. 2021


Současná doba je nesmírně náročná pro všechny automobilky. Chybí AdBlue, nejsou čipy, jsou problémy s dopravou už vyrobených aut k zákazníkům a problémy už jsou i na poli kaučuku pro pneumatiky nebo hořčíku, bez kterého se výrobci neobejdou. Je toho opravdu hodně a to poslední, co automobilka v této době potřebuje, jsou interní problémy nebo velké změny. Přesně k tomu se ale odhodlala značka McLaren a v tak náročných časech mění nejvyššího šéfa.

Podle agentury Reuters odstupuje z pozice generálního ředitele Mike Flewitt po více než osmi letech. McLaren už tuto změnu potvrdil a dle všeho zatím povinnosti generálního ředitele převezme Michael Macht, jeden z ředitelů firmy.

„Cítím se neuvěřitelně hrdý na to, že jsem v posledních několika letech vedl McLaren Automotive, a je mi ctí, že jsem mohl hrát roli v tak neuvěřitelném příběhu McLarenu,“ uvedl Flewitt v prohlášení. Ačkoliv byl Flewitt známý tím, že rozhodně není fandou elektromobility, právě pod jeho vedením vznikl plug-in hybrid McLaren Artura.

Velkou ránou pro McLaren byla pandemie koronaviru, která znamenala velkou restrukturalizaci firmy, změny na řadě ředitelských postech, a hlavně propuštění více než jednoho tisíce zaměstnanců. Přesto se firma drží, plánuje nové modely a teď i hledá nového šéfa. Kdo jím bude ale není vůbec jasné.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru