ABT-CUPRA-XE-Sebastien_Loeb

Sébastien Loeb pojede závody Extreme E na Sardinii za tým ABT CUPRA XE. Vystřídá Nassera Al-Attiyaha

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: ABT CUPRA XE - 30. 6. 2023


Proslulý soutěžní jezdec Sébastien Loeb spojí své síly s týmem ABT CUPRA pro nadcházející závod seriálu Extreme E na Sardinii, který se uskuteční ve dnech 8. až 9. července 2023. Tým ABT CUPRA XE bude díky výjimečným Loebovým dovednostem a zkušenostem v Extreme E bojovat v podniku Island X Prix o vítězství.

Loeb se bude za volantem vozu CUPRA Tavascan XE střídat s vycházející hvězdou seriálu World RX Klarou Anderssonovou. Rozhodnutí týmu ABT CUPRA angažovat Loeba dokládá jeho úsilí o sestavení nejlepší možné jezdecké dvojice, která bude bojovat o umístění na stupních vítězů a o vítězství.

Sébastien Loeb se může pochlubit mimořádně úspěšnou kariérou s bezpočtem titulů v mnoha různých disciplínách. Kromě celkového vítězství v loňském mistrovství Extreme E má Loeb na svém kontě neuvěřitelných devět titulů mistra světa v rallye. Loeb je pro tým ABT CUPRA XE neocenitelným přínosem díky svým bezkonkurenčním odborným znalostem a odhodlání.

Klara Andersson
Klara Andersson

Sébastien Loeb vyjádřil ohledně své nové spolupráce s týmem ABT CUPRA XE nadšení: „Těším se na návrat do seriálu Extreme E, v němž jsem absolvoval již dvě sezony. Je to podobný sport jako rallycross, takže si myslím, že budu rychlý a připravený bojovat. Bude také skvělé objevovat nový tým a znovu se setkat s Klarou.“

Cílem seriálu Extreme E je povzbuzovat všechny lidi, aby dělali pozitivní kroky k ochraně budoucnosti planety, a to prostřednictvím závodů terénních elektromobilů v přírodních krajinách, které jsou ohroženy klimatickou změnou. Záměrem je ukazovat, jak můžeme zabránit dalším škodám a přispívat k trvalé udržitelnosti. CUPRA je součástí Extreme E od samého začátku – toto partnerství přirozeně vyrůstá z mnoha sdílených hodnot.

Extreme E se odlišuje mimo jiné průkopnickým nasazením smíšených týmů, což je ve významných kategoriích motoristického sportu vzácné. Tento progresivní přístup dokonale rezonuje s neochvějným závazkem značky CUPRA k rovnosti pohlaví.

ABT-CUPRA-XE-CUPRA_Tavascan_XE
CUPRA Tavascan XE

„Se Sébastienem v našich řadách je cíl jasný: chceme bojovat o umístění na stupních vítězů a o vítězství. Být součástí Kmene CUPRA je otázkou ducha a přístupu,“ řekl Xavi Serra, vedoucí oddělení CUPRA Racing. „Jsme hrdí na tento étos, s nímž závodíme na závodních okruzích i v terénu. Těšíme se, až Sébastiena přivítáme jako člena Kmene CUPRA pro nadcházející závod na Sardinii.“

Nadcházející závod v kalendáři Extreme E se uskuteční na Sardinii o víkendu 8. až 9. července. Tým ABT CUPRA, se Sébastienem Loebem a Klarou Anderssonovou za volantem, bude ve svých dalších bitvách v Extreme E připraven předvést své výjimečné dovednosti a úsilí.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru