peugeot-sport-sebastien-loeb-rallycross-2018

Sébastien Loeb bude závodit se Škodou Fabia RS Rally2. Usedne do ní na přelomu března a dubna

Autor: Pavel Srp - Zdroj: facebook.com, wikipedia - Foto: Peugeot Sport - 17. 3. 2023


„Pan řidič“ Sébastien Loeb usedne na přelomu března a dubna za volant nejnovější závodní škodovky. V rámci Azores Rallye, která se pojede na portugalském ostrově São Miguel Island na Azorských ostrovech, bude totiž pilotovat Fabii RS Rally2.

Závodní škodovku si vybral Loeb v rámci azorské rallye, která se pojede od 31. března do 2. dubna. Řídit bude závodní speciál Škoda Fabia RS Rally2 a navigátorku mu bude dělat Lauréne Godey. Pokud byste čekali, že v tom má prsty Škoda Motorsport, pak byste se pletli. Auto je totiž soukromého německého týmu Toksport WRT.

49letý Sébastien Loeb je mistr volantu, vždyť má 9 titulů mistra světa v rallye (2004-2012), přičemž svůj úplně první start v mistrovství světa v rallye na Rallye Catalunya v roce 1999 nedokončil, protože havaroval. V závodech WRC ale dominoval, když si připsal celkem 80 celkových vítězství, 128 pódiových umístěná a 939 vyhraných rychlostních zkoušek. V posledních letech jej také pravidelně vídáme na Rallye Dakar. V posledních letech ale zkoušel i WTCC, Extreme E, rallycross, ale také FIA GT Series a Porsche Supercup. Jako testovací jezdec se několikrát posadil i za volant monopostu formule 1.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru