Sebastian Vettel bude muset zaplatit několik tisíc eur jako trest za projížďku na skútru. Rád by ale věděl, co s těmi penězi bude

Autor: Anina Russová - Zdroj: The Race/FIA- Foto: Aston Martin F1 team - 10. 4. 2022


Sebastian Vettel má vážně hodně nepříjemné období. Nejprve musel vynechat několik závodů kvůli koronaviru a když už to vypadalo, že konečně nastoupí, přišly technické problémy a následně i nehody. A aby toho nebylo málo, ve chvíli, kdy Vettel ukázal svou lidskou tvář, dostal za to pokutu.

Stalo se tak poté, co po skončení tréninku sedl na skútr jednoho z traťových komisařů a s helmou jen tak položenou na hlavě se projel po okruhu v Austrálii, pozdravil fanoušky a s úsměvem na tváři dojel do boxů.

Přečtěte si také:  Sebastian Vettel upustil páru, pobavil fanoušky a za to všechno nejspíš dostane trest

Co vypadalo jako vcelku milé a lidské gesto – fanoušci byli nadšení a na sociálních sítích nešetřili pochvalnými komentáři – se následně ukázalo jako vážné porušení pravidel FIA. Ta říkají, že až pět minut po skončení tréninku nesmí nikdo na trať. Tedy samozřejmě kromě maršálů. Už v pátek, kdy k incidentu došlo, bylo jasné, že nějaký test asi přijde. FIA hned v sobotu rozhodla, že Vettel musí zaplatit pokutu 5000 eur, tedy asi 122 000 Kč.

Pro pilota F1 taková částka rozhodně nebude znamenat nějaký velká zásah do rozpočtu. Ale i tak se nad ní Vettel podivil. Ne snad kvůli její výši, ale kvůli tomu, co s těmi penězi bude. Magazínu The Race řekl: „Bylo by dobré vědět, co se s těmi penězi vlastně stane. Stále nevíme, kam šlo 50 000 eur, které v loňské sezóně zaplatil jako pokutu Max Verstappen.“ Už tehdy vtipkoval, že si činovníci FIA nejspíš užili velmi dobré víno.

Přečtěte si také:  Lucid a Aston Martin uzavírají partnerství o výrobě elektromobilů. Lucid dodá pohonné ústrojí

Jen dodáme, že tuto vysokou pokutu dostal Verstappen za to, že se po dojetí Velké ceny Brazílie několikrát dotkl křídla monopostu Lewise Hamiltona.

Štítky: , , , , ,

1 názor na “Sebastian Vettel bude muset zaplatit několik tisíc eur jako trest za projížďku na skútru. Rád by ale věděl, co s těmi penězi bude”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *