SEAT zrenovoval model 600 ve verzi kabriolet + video

Autor: Tisková zpráva - 30. 5. 2017


Automobil, který postavil Španělsko na kola, oslavuje letos své 60. výročí. SEAT u této příležitosti zrenovoval model 600 ve verzi kabriolet a tento jedinečný vůz poprvé vystavil na autosalonu Automobile Barcelona. Tým, složený z 30 odborníků, se rozhodl kompletně zmodernizovat – výhradně ruční řemeslnou prací – tento automobilový klenot, který byl v uplynulých 25 letech mimo provoz. Následují nejdůležitější informace o této renovaci.

Více než 1000 originálních náhradních dílů

Ruční kompletní rozebrání a renovace každého jednotlivého dílu si vyžádaly 1500 hodin práce. Podle Ángela Lahoze, inženýra v Technickém centru SEAT, který byl za tento projekt zodpovědný, bylo jednou z největších výzev najít více než 1000 originálních dílů, které byly vyměněny.

Znovuzrození po 25 letech mimo provoz

Renovován byl SEAT 600 kabriolet, který byl vyroben v roce 1965 a zakoupen soukromou osobou. Uplynulých 25 let byl mimo provoz, a vyžadoval tak pečlivou opravu elektrické soustavy i mechanických systémů. Podle Lahoze „je konečný výsledek téměř lepší, než když tento vůz opustil výrobní závod“ před více než půl stoletím.

15 litrů laku

K nalakování karoserie bylo zapotřebí 15 litrů modravě šedého laku. Tento odstín je „právě ve velké módě a připomíná první vozy 600, které byly vyrobeny“, zdůrazňuje Jordi Font, vedoucí oddělení barev a materiálů ve společnosti SEAT.

50 metrů tkaniny se vzorem pepito

Pro tento vůz bylo vyrobeno 50 metrů exkluzivní tkaniny, která představuje „alegorii slavného vzoru pepito v černé a bílé barvě, jenž evokuje minulost“, vysvětluje Font.

Manuálně ovládané střešní okno a originální volant

Manuálně ovládané posuvné střešní okno vyniká mezi ostatními díly vozu, protože bylo rovněž kompletně ručně renovováno. Volant a tlačítko houkačky jsou originální.

Jedinečná verze k 60. výročí

SEAT 600 slaví v letošním roce své 60. výročí. Po své premiéře v roce 1957 se stal společenským fenoménem – Španělé v něm totiž konečně mohli vyjet na silnice. Mnoha rodinám ze střední třídy se konečně splnil sen o vlastním automobilu, který si mohly zakoupit za 70 000 peset.

Vůz, který dosáhl rekordních prodejů

SEAT 600 byl takovým úspěchem, že v roce 1958 musela být jeho výroba zvýšena šestinásobně. Tento model se vyráběl do roku 1973 a celkem bylo prodáno téměř 800 000 vozů.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru