Vzhledem k tomu, že Volkswagen už nějakou dobu prodává elektrický e-Up!, a že před pár dny představila malý elektromobil Citigoe iV i škodovka, bylo asi jen otázkou času, kdy se k nim přidá jejich koncernový sourozenec, značka SEAT. Už víme, že se tak stane brzo. SEAT totiž na elektrické Mii Electric začal lákat. Dle všeho by mělo mít premiéru v norském Oslu.

Zatím toho ale o něm mnoho nevíme. Víme, že se postaví vedle chystaného elektromobilu, který má prozatimní jméno elBorn a vedle hybridu Cupra Formentor. A proč bude představen v Oslu? Protože je Oslo považováno za hlavní město elektromobility a SEAT v rámci elektrické roadshow takto postupně dorazí na víc trhů. Kromě Osla se mluví také o Liverpoolu a samozřejmě také Frankfurtu, kde začátkem podzimu proběhne tradiční autosalon. 

O pohonném ústrojí automobilka zatím nemluví, ale protože už známe sourozence této chystané elektrické novinky, dá se leccos odtušit. O pohon se tedy jistě bude starat elektromotor a baterie o kapacitě 36,8 kWh. Výkon motoru by se měl pohybovat kolem 80 koní a točivý moment kolem 210 Nm. Podle cyklu WLTP by elektrické Citigo mělo na jedno nabití zvládnout ujet alespoň 260 kilometrů a nabití na 80 % by nemělo zabrat více než několik málo desítek minut. Podle dostupných informací se ale tato elektrická mini novinka na našem trhu s největší pravděpodobností prodávat nebude.