SEAT už testuje svůj první elektromobil. Zatím ale pro něj nemá ani jméno

Autor: Anina Russová -   1. 10. 2019


Na letošním autosalonu v Ženevě představil SEAT svůj vůbec první elektromobil. Tehdy ho světu představil pod názvem el-Born, ale velmi rychle se ukázalo, že jde o „pracovní“ jméno. V tuto chvíli vlastně není jasné, jak se novinka bude jmenovat, ale mluví se o tom, že el-Born to rozhodně nebude.

Nového modelu by se zákazníci měli dočkat v první polovině příštího roku, na což odkazuje i fakt, že automobilka svou horkou novinku testuje v provozu. Zachytili ji reportéři magazínu Carscoops, jejich fotografie najdete níže. Auto je samozřejmě zahaleno do maskovací fólie, ale i tak se dá leccos odtušit.

Nový elektromobil bude prakticky dvojčetem elektromobilu ID.3 značky Volkswagen. Ostatně, koncern takto spolupracuje na drtivé většině svých modelů, které mají totožnou platformu. Rozdílná by měla ale samozřejmě být maska auta, ale třeba také světlomety. Ty zadní pak budou propojeny LED světelným pruhem. Oproti ID.3 by pak elektromobil SEATu měl mít ostřeji řezanou karoserii.

SEAT el-Born by měl charakterizovat španělské emoce a tím se odlišit od německy velmi umírněných elektrických modelů.

První elektrický SEAT by měl přijet v roce 2020, jmenovat by se mohl „Born“

Ještě si připomeňme, že elektrická novinka ze Španělska bude stát na modulární platformě MEB, nabídne 64kWh baterii, která by měla umožnit dojezd až 420 kilometrů. Dobití na 80 % kapacity baterií, ovšem jen za použití 100kW zdroje, by nemělo zabrat déle než 50 minut. Baterie budou pohánět elektromotor umístěný vzadu, jehož výkon bude 150 kW a točivý moment 310 Nm.

Poháněna budou zadní kola a zrychlení z 0 na 100 km/h by se mělo odehrát za maximálně 7,5 sekundy. Maximální rychlost bude elektronicky omezena na 160 km/h.

Zatímco s elektrickou verzí modelu Mii, dvojčetem nedávno představené elektrické Škody Citigo, pro Česko SEAT nepočítá, el Born, ať už se bude jmenovat jakkoliv, se do České republiky dostane. U dealerů by se měl objevit přesně za rok, tedy v říjnu nebo listopadu 2020.

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek