SEAT včera zveřejnil první obrázek naznačující podobu konceptu nového kompaktního SUV, který se představí už příští týden na autosalonu v Ženevě.

seat-crossover-koncept-teaser-

Nové SUV bude postaveno na koncernové modulární podvozkové platformě MQB a velikostně by se mělo postavit mezi crossovery a malá SUV. Bude sdílet mnoho technických komponentů s Leonem včetně motorů a převodovek (manuálních i dvojspojkových). Velikostí i umístěním do segmentu by se měl přiblížit spíše Ibize, půjde tedy o malé SUV, které bude konkurovat například vozů jako Opel Mokka, Peugeot 2008 či Nissan Juke. Jízda v terénu by měla být jednodušší nejen díky vyšší světlé výšce, ale zejména díky pohonu všech kol a volitelným jízdním režimům.

Přední světlomety s full LED technologiíí jako má aktuální Leon by měly být větší, přední kapota „kudrnatější“ a na boku by se měly objevit typické seatí linky probíhající od předního kola až na víko zavazadelníku. Vše by měly dotvořit plastové ochranné lemy blatníků a spodních částí nárazníků či stříbrné podélné střešní nosiče.

Jméno nového SUV dosud neznáme, ale hovoří se o tom, že by se mohlo jmenovat „Prostyle“. Toto jméno si SEAT zaregistroval již v dubnu roku 2013.

SEAT už nové SUV v převleku za zvýšený Leon potají testuje, ale do prodeje by se mělo dostat až v roce 2016.

seat-crossover-concept